Doma u nás – gastronomický zážitok v rodinnom štýle

Architektom z ateliéru Inspiredesign sa podarilo vytvoriť neobvyklý koncept. Reštaurácia Doma u nás je ukážkovým projektom šikovného Slováka, ktorý sa rozhodol cestovať, navštíviť najlepšie svetové reštaurácie, spoznávať gastronomickú kvalitu, ale predovšetkým sa vrátiť a poskytovať nadštandardné služby aj na Slovensku. Doma u nás je skvostná reštaurácia. Presvedčte sa sami!

0
543
pohodlné kreslá, štýlový nábytok a obrazy v reštaurácii Doma u nás
SAID | interierovy dizajn Foto | Erik Ďuriš
Interiér ako zážitok

Originálny interiér inšpirovaný útulným domovom je koncept, ktorý je zaujímavý nielen po marketingovej stránke. Zachovaná je predovšetkým kultúrna hodnota a dedičstvo, ktoré renesančná meštianska budova prezentuje a rešpektuje. Pri realizácii projektu si museli dizajnéri a architekti naštudovať históriu a výskumy z pamiatkového úradu, aby nepoškodili ktorýkoľvek z nosných elementov domu. Budova je chránená pamiatka a skladá sa zo vstupného dufartu, reštauračných miestností, recepcie, baru a suterénnych priestorov. Apartmánová časť sa taktiež zrealizovala so zreteľom na rešpektovanie základných prvkov budovy a jej historického charakteru.

Gastronomický um

Citlivo vybrané a využité materiály podporujú genius loci meštianskeho domu. Atmosféru reštaurácie Doma u nás si vychutná návštevník nielen po gastronomickej, ale aj vizuálnej stránke. Netradičný spôsob prezentácie menu, vyladené chute jedla, profesionálny personál a pokojná atmosféra vytvárajú plnohodnotnú službu a dlhotrvajúci zážitok.

Bohato sú v interiéri zastúpené prírodné materiály ako drevo, kameň a ekokoža. Výnimočný charakter dostali aj trámy, do ktorých je ručne vyrezaný vzor. Malé detaily nájdeme aj v ďalších prvkoch pôvodného meštianskeho domu. Architekti premyslene vytvorili postup, ako medzi pôvodným charakterom budovy a dnešnou modernou dobou vytvoriť obľúbený „domácky“ štýl. Priestor predstavuje veľa detailov vhodne skombinovaných tak, aby celý interiér vytváral jednotnú súhru.

Hoci boli možnosti realizácie obmedzené z dôvodu charakteru chránenej budovy, vznikol koncept jedinečný svojim poslaním aj vzhľadom. Interiér reštaurácie Doma u nás je nominovaný na cenu SAIDAWARDS2020.

Morena

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto