Dnes je 22.marca 2023, meniny má Benadik

Doma u nás – gastronomický zážitok v rodinnom štýle

Interiér ako zážitok

Originálny interiér inšpirovaný útulným domovom je koncept, ktorý je zaujímavý nielen po marketingovej stránke. Zachovaná je predovšetkým kultúrna hodnota a dedičstvo, ktoré renesančná meštianska budova prezentuje a rešpektuje. Pri realizácii projektu si museli dizajnéri a architekti naštudovať históriu a výskumy z pamiatkového úradu, aby nepoškodili ktorýkoľvek z nosných elementov domu. Budova je chránená pamiatka a skladá sa zo vstupného dufartu, reštauračných miestností, recepcie, baru a suterénnych priestorov. Apartmánová časť sa taktiež zrealizovala so zreteľom na rešpektovanie základných prvkov budovy a jej historického charakteru.

Gastronomický um

Citlivo vybrané a využité materiály podporujú genius loci meštianskeho domu. Atmosféru reštaurácie Doma u nás si vychutná návštevník nielen po gastronomickej, ale aj vizuálnej stránke. Netradičný spôsob prezentácie menu, vyladené chute jedla, profesionálny personál a pokojná atmosféra vytvárajú plnohodnotnú službu a dlhotrvajúci zážitok.

Bohato sú v interiéri zastúpené prírodné materiály ako drevo, kameň a ekokoža. Výnimočný charakter dostali aj trámy, do ktorých je ručne vyrezaný vzor. Malé detaily nájdeme aj v ďalších prvkoch pôvodného meštianskeho domu. Architekti premyslene vytvorili postup, ako medzi pôvodným charakterom budovy a dnešnou modernou dobou vytvoriť obľúbený „domácky“ štýl. Priestor predstavuje veľa detailov vhodne skombinovaných tak, aby celý interiér vytváral jednotnú súhru.

Hoci boli možnosti realizácie obmedzené z dôvodu charakteru chránenej budovy, vznikol koncept jedinečný svojim poslaním aj vzhľadom. Interiér reštaurácie Doma u nás je nominovaný na cenu SAIDAWARDS2020.

Morena

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 4x
  • 0x
  • 0x
  • 6x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie