Dnes je 11.júna 2023, meniny má Dobroslava

Eko kancelárie aj pasívny štandard v administratívnej budove

Drsný povrch

Koncept bol vytvorený na základe troch hlavných pilierov. Primárne sa kládol dôraz na vznik zelených plôch, transparentnosť a prehľadnosť dispozície a dodržiavanie ekologických zásad pasívneho štandardu. V interiéri sú priznané železobetónové steny, stĺpy a stropy. Drsnosť povrchu zjemňuje podlaha pokrytá kaučukovým prírodným povrchom. Ďalšie nenosné deliace priečky a nábytok sú pokryté drevenou brezovou preglejkou. Splnil sa tak zámer architektov a dizajnérov na prepojenie povrchov, akoby boli všetky prvky v interiéri vložené z prírody. Tieto podporné princípy vytvorili výsledok energetickej bilancie 13 kWh/m2 ročne.

Architektonický skvost

Samotný tvar je trojuholníkový a poskytuje priestor na vyznenie jeho nevšednosti. Z interiéru je možné pozorovať zmenu ročných období a cez výrazné stropné okno je zase vidieť oblohu a príjemné exteriérové prostredie. V budove akcentujú aj svietidlá vhodne aplikované vo vstupnej hale, chodbách na poschodí, kanceláriách a zasadacej miestnosti. Dodávajú interiéru štýl a moderný imidž.

Fyzikálne vlastnosti ako teplota, vlhkosť, presvetlenie a výmena čerstvého vzduchu boli pri realizovaní novej koncepcie fundamentálne. Pri budovaní týchto moderných kancelárskych priestorov bolo dosiahnutých niekoľko cieľov. Myšlienka riešenia sa stretla so šikovnými realizátormi a tak bolo možné dosiahnuť kvalitu s vynikajúcou akustikounadštandardným prirodzeným osvetlením a materiálmi na prírodnej báze.

Funkčné priestory sú vytvorené nielen vďaka nekonvenčným materiálom, ale aj stavebnou konštrukciou. Priestory nepôsobia surovo aj napriek tomu, že je v interiéri výrazne zastúpený betón. Interiérové prvky ako funkčný nábytokzeleň navodia príjemnú atmosféru. Dominantným elementom vo vstupnej hale je živý strom. Centrálne prirodzené osvetlenie mu poskytuje dostatok svetla pre rast a fotosyntézu. Strom má symbolizovať dynamický vývoj firmy a dotvárať príjemnú klímu.

Priestor na poschodí je lemovaný čiernym zábradlím, ktoré ladí s výraznými čiernymi kancelárskymi dverami. Atypický tvar, silná tendencia návratu k naturálnosti a funkčné rozloženie zón, sú silnými stránkami originálnej administratívnej budovy.

Morena

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie