Rokovací salónik na čerpacej stanici? Prečo nie!

Úlohou modernej „benzínky“ nie je len načerpať pohonné hmoty a pokračovať ďalej v ceste. Ateliér Alexy&Alexy vyhral so svojim návrhom súťaž pre čerpaciu stanicu Slovnaft. V riešení nechýbali moderné interiérové riešenia, prvky výrazne sa líšiace od zaužívaných modelov a ďalšie inovácie, ktoré prevádzku osviežili a posunuli smerom do budúcnosti.

0
51
Rokovací salónik na čerpacej stanici
SAID | interierovy dizajn Foto: Soňa Sadloňová
O krok vpred

Architektonickému dielu predstavenému v súťaži dominovalo dynamické zastrešenie v tvare parabolického hyperboloidu. Čisté línie, farebná celistvosť a oceľová priehradová konštrukcia sú dominantnými rysmi ultramodernej čerpacej stanice.

Kiosk, v ktorom sú zákazníci obslúžení, disponuje tieniacimi lamelami a zaoblenými rohmi s dôrazom na funkcionalitu a pohodlné zázemie pre zamestnancov. Tepelno-technické vlastnosti zase zlepšuje vegetačná strecha. Vykurovanie je zabezpečené tepelnými čerpadlami. Použité technologické prvky sú integrované a riadené systémom merania a regulácie.

Machové obrazy aj svetlovody

Exteriér je ladený do odtieňov čiernej, sivej a bielej. V interiéri tieto farby jemne dopĺňajú prírodné materiály ako drevo a stabilizovaný mach. V interiéri je silne zastúpený individualizovaný rad atypických prvkov, ako sú kruhové gondoly, kde sa nachádza tovar, pult z kerrocku s podsvietením alebo horizontálne machové steny. Machové obrazy sú v súčasnosti veľmi populárne a svojich nadšencov si našli aj v dizajnových kruhoch. Prirodzené denné svetlo je zabezpečené svetlovodmi dotvárajúcimi príjemnú atmosféru, na ktorú doteraz zákazníci týchto verejných miest neboli zvyknutí.

Aj na pracovné stretnutie

Návrh z ateliéru Alexy&Alexy splnil okrem bežných funkcií, akými sú nákup občerstvenia, natankovanie paliva či mierne zregenerovanie, aj iné kritériá. V týchto priestoroch sa dá napríklad absolvovať pracovný meeting. Konkrétne je na tento účel vytvorený ľahko prenajímateľný rokovací salónik. Keďže sa dizajnéri nemuseli striktne pridržiavať korporátneho dizajn manuálu, čerpaciu stanicu mohli odlíšiť a vybudovať tak skutočne originálny koncept.

Morena

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto