Dnes je 25.mája 2022, meniny má Urban

5 tipov pre krásnu fasádu vášho rodinného domu

Pri výbere fasády domu sa držte pár dôležitých zásad:

1. Nenechajte sa oklamať

Farby pôsobia na veľkých plochách oveľa svetlejším dojmom. Ak ste si vybrali farbu zo vzorkovníka, určite porozmýšľajte o stupeň tmavšom odtieni. Vyvarujete sa tak nepríjemných prekvapení, ktoré môžu nastať po zrealizovaní vašej fasády.

2. Rada odborníka nie je nikdy na škodu

Poradiť sa s odborníkom o vizuále vašej fasády domu je veľmi výhodné. Odborník má množstvo skúseností a vie vám ponúknuť farebný návrh fasády domu.

3. Riaďte sa psychológiou farieb

Je známe, že farby v každom človeku vyvolávajú určité pocity. Každá farba na fasáde domu rozpráva váš unikátny príbeh. Preto si vyberajte z farebnej palety farby, ktoré vo vás vyvolávajú pocit jemnosti, pohodlia a bezpečia.

4. Jednoduchosť sa vypláca

Rada nad zlato, zvoľte si tri farby: jednu hlavnú a dve vedľajšie. Šedú, béžovú a slonovinovú môžete rozbiť výraznejšou farbou akou je modrá, červená či žltá. Vyvarujete sa tak farebnej katastrofe, ktorá môže nastať.

5. Majte na pamäti, že drevo starne s vami

Chceli by ste svoj dom obložiť drevom? Táto možnosť tu síce je, ale vaša fasáda domu sa bude rokmi meniť k horšiemu. Drevo má totiž vlastnosti, ktoré domu nevyhovujú.

Farba fasády by mala byť ovplyvnená prostredím, v ktorom sa stavba nachádza. Držíme vám palce pri vytvorení domu, ktorý vás a vašu rodinu bude reprezentovať.

Alex

Miroslava Luptakova
Email Miroslava Luptakova

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 3x
  • 5x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie