Dnes je 28.septembra 2022, meniny má Václav

Turistika na Slovensku nie je drahou záležitosťou

Letné dobrodružstvo

V prípade, že si trúfate na poriadnu túru do hôr, tak si môžete dať cieľ dostať sa až na samotný vrch. Pre mnohých turistov sú stále populárne Tatry, ktoré môžu byť ľahkou túrou aj pre starších turistov. Dlhá prechádzka vám umožňuje spoznať prírodu a blízke okolie. Nádherný výhľad poskytuje napríklad trávnatý vrch Lúčna, vďaka ktorému môžete vidieť susedné Poľsko.

Na čo by ste nemali zabudnúť?

Chystáte sa na náročnú túru, ktorá si vyžaduje tiež pohodlnú a bezpečnú obuv? Na to sa musíte poriadne pripraviť s vhodnou turistickou výbavou. Chýbať by rozhodne nemala kvalitná turistická obuv, ktorá vám umožňuje preskúmať aj náročnejší terén. Nezabudnite si so sebou zbaliť aj fotoaparát, ktorý vám umožní zachytiť krásne okolie a urobiť tiež večnú spomienku na príjemnú túru s rodinou.

Spôsoby, vďaka ktorým môžete ušetriť

Starší ľudia môžu tiež oceniť výlet na známy hrad, kde je možné spoznať aj blízke okolie a kultúru. Vďaka bohatej prírode môžete nájsť veľa tipov, kam by ste mohli vyraziť na turistiku na Slovensku. Drahou položkou býva najmä jedlo alebo ubytovanie. Dá sa však ušetriť. Napríklad také nosenie vlastného jedla a vody vám dokáže ušetriť značnú časť nákladov. Ďalším tipom, ako môžete ušetriť, je aj ubytovanie. Namiesto drahých hotelov si môžete vybrať napríklad penzión alebo prespať v kempe.

Turistika sa netýka len náročných terénov či skalnatých pohorí, ale pokojne môžete tiež spoznávať doliny, národne parky, menšie skaly alebo pramene. Ak nechcete veľa míňať, tak pre vás existuje hneď niekoľko tipov, ako ušetriť pri turistike bez zbytočných nákladov.

Beevam

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 6x
  • 0x
  • 3x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie