Bungalov na kľúč: Koniec prekážkam vo vlastnom dome

Túžite si splniť sen, o ktorom už roky snívate? Predstavy o bývaní vo vlastnom bezbariérovom bungalove sa môžu stať realitou.

0
14
Obývačka v neutrálnych farbách
Zdroj foto: Followtheflow on Shutterstock

Tento model domov sa stal populárnym predovšetkým pre rodiny s malými deťmi. Bungalov na kľúč je však ideálnym riešením pre ľudí, ktorí sú hendikepovaní a hľadajú bezbariérové bývanie. Práve pre nich sú bungalovy dokonalou voľbou, vďaka ktorej si môžu užívať spoločný rodinný život bez akejkoľvek izolácie na odlišných poschodiach. Často sa pri stavbe domu na hendikepovaných ľudí zabúda. Práve preto vám ukážeme možnosť bývania, ktorá je doslova pomocou v živote každého zdravotne znevýhodneného človeka.

Bungalov na kľúč môžeme charakterizovať ako ľahký a jednopodlažný dom, ktorý má jednoduchý pôdorys a pomerne krátku dobu výstavby. Jeho bezbariérovosť spočíva v jeho nenáročnom riešení. Dispozičné prevedenie bungalovov ocení každý jeden človek, pre ktorého je ťažké pohybovať sa po dome. Najväčšou výhodou bungalovu na kľúč je jeho bezbariérový prístup v každej jednej miestnosti. Zdravotne znevýhodnený človek sa tak môže po svojom vlastnom dome voľne pohybovať a nebude potrebovať pomoc pri premiestňovaní z miestnosti do miestnosti.

Ak je váš sen o bezbariérovom bývaní naozaj intenzívny, poraďte sa s architektom o najvhodnejších riešeniach pre vás.

Alex

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto