Dnes je 04.oktobra 2022, meniny má František

TOP 5 aplikácií, s ktorými naučíte deti upratovať

Možno to znie nereálne, ale pomocou niektorých šikovných aplikácií naozaj ľahšie udržíte vašu domácnosť čistú a organizovanú. Aplikácie vám pomôžu konečne rozdeliť domáce práce spravodlivo a namotivujú všetkých členov domácnosti viac upratovať.

Toto je podľa nás päť najlepších aplikácií, vďaka ktorým sa veci u vás doma zmenia k lepšiemu:

1. Our Home

Our Home je bezplatná aplikácia pre rodičov, ktorý chcú naučiť svoje deti upratovať, tak, aby to pre nich nebola len povinnosť, ale i zábava. V tejto apke môžete vytvárať rozvrhy, motivovať ostatných odmenami a splnenými cieľmi.

V Our Home môžete zdieľať aj nákupné zoznamy, dôležité udalosti pre všetkých alebo si písať správy a posielať pripomienky. Nevýhodou apky môže byť jej komplikovanosť a niekedy aj menšia prehľadnosť.

2. Tody

Tody má rovnako ako Our Home pomocou zábavnej vizualizácie namotivovať užívateľov k upratovaniu. Nie je už zadarmo ako Our Home, ale vyhráva kreatívnejšou formou, akou upozorňuje na neporiadok. Okrem prekvapivo neotravných upozornení, ktoré vás budú povzbudzovať po celý deň, si v apke môžete pripísať aj všetky zásluhy za už urobenú prácu.

Tody vám nepomôže len z bežnými upratovacími činnosťami, pripomenie vám aj tie, na ktoré by ste normálne zabudli. To sa hodí!

3. Homey

Zaujímavou alternatívou je aj Homey. Okrem toho, že motivuje vaše deti pravidelne upratovať, tak ich učí aj šetriť. V Homey dávate deťom vreckové, ktoré si potom môžu v apke sami spravovať. Čo sa týka úloh, tie im zadávate na dennej, týždennej alebo mesačnej báze.

4. Cleaning Checklist

Ak chcete mať len lepší prehľad, čo sa už urobilo a čo nie, skúste Cleaning Checklist. Jednoduché kontrolné zoznamy predstavujú šikovného pomocníka, s ktorým môžete sledovať, čo všetko je treba ešte urobiť.

Svoj kontrolný zoznam môžete následne zdieľať s rodinou alebo spolubývajúcimi. Budú tak vedieť, čo majú urobiť bez toho, aby ste im to museli znova a znova hovoriť.

5. Home Routines

I offline aplikácia Home Routines je šikovný pomocník na zefektívnenie domácich prác. Pomôže vám s organizáciou času a prerozdeľovaním úloh medzi jednotlivých členov domácnosti. Bude vám tiež posielať upozornenia a odmeňovať vás za už urobené úlohy.

Vďaka Home Routines sa vám už nikdy nestane, že by ste na niečo z kontrolného zoznamu zabudli. Nevýhodou je, že ju zatiaľ nájdete len na Apple Store, a to, že je platená.

Vyskúšali ste niekedy podobnú aplikáciu, aby ste naučili vaše deti upratovať? Pomohlo vám to namotivovať partnera k upratovaniu? Napíšte nám svoje skúsenosti do komentárov.

Evi

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 9x
  • 6x
  • 2x
  • 1x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie