Hlavné mesto získalo 300 nových lavičiek

Hlavné mesto získalo 300 lavičiek, z ktorých časť bude umiestnených v rôznych častiach mesta ešte v tomto roku. O lavičkách pre Bratislavu informoval na svojom Instagramovom účte primátor Matúš Vallo.

0
14
Lavička popadané lístie
Zdroj foto: Photo by Warren Sammut on Unsplash
Zážitok z mesta

Lavičky získala Bratislava aj vďaka spolupráci so súkromnou spoločnosťou. Tieto lavičky by mali slúžiť obyvateľom i návštevníkom mesta a spríjemniť im tak pobyt na verejnom priestranstve. Do mnohých verejných priestorov Bratislavy pribudnú kvalitné, pohodlné a dobre vyzerajúce lavičky pre obyvateľky a obyvateľov, čím zvýšime ich zážitok z nášho mesta a Bratislavu posunieme o krok vpred,“ uvádza Vallo v príspevku na Instagrame.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matúš Vallo (@matus.vallo)

Lavičky majú nový dizajn inšpirovaným v Prahe. Ide o obľúbený dizajn, ktorý sa stretol s pozitívnou odozvou. Do Sadu Janka Kráľa získavame lavičky v počte do 200 kusov. „Do konca roka budete môcť nájsť Bratislavské lavičky napríklad v Parku Karlova Ves, v oblasti Mlynských nív, na Račianskej ulici v blízkosti Prezídia Policajného zboru či na Osuského a Ševčenkovej ulici v Petržalke,hovorí primátor Bratislavy.

Pribudnú aj ďalšie

Tu však mesto ani mestské časti nekončia. V priebehu budúceho roka by mali byť realizované aj ďalšie dodávky lavičiek. Celkovo by malo ísť o 1000 kusov lavičiek pre Bratislavu. Som rád, že sme našli partnera zo súkromnej sféry, ktorý zaplatil jednu tretinu z 1 000 lavičiek,“ dodáva na záver Matúš Vallo.

Páči sa vám dizajn nových bratislavských lavičiek? Napíšte nám do komentára váš názor.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto