Dnes je 14.júla 2024, meniny má Kamil

Meditačný modul Iris: Oáza pokoja v hlučnej kancelárii

Útek od hluku a stresu kancelárskeho prostredia má poskytnúť meditačný modul Iris, ktorý pre značku OpenSeed navrhlo dizajnérske štúdio FuseProject pod vedením Yvesa Behara.

Relax a oddych na pracovisku

Nový produktový zážitok, tak opisuje meditačný modul štúdio na svojej oficiálnej stránke. Iris by mal poskytnúť oddych pre zamestnancov priamo v pracovnom prostredí. Voľne stojaci modul zapadne do akéhokoľvek kancelárskeho priestoru.

„Naša koncepcia dizajnu, Iris, prináša víziu OpenSeed do života prostredníctvom troch základných konceptov: používateľská skúsenosť, štíhly a modulárny dizajn a prispôsobenie,“ uvádza štúdio na fuseproject.com.

Koncept používateľskej skúsenosti je založený na inšpiratívnej a upokojujúcej atmosfére určenej na relaxáciu a oddych. Tú by malo navodiť osvetlenie či aromaterapia. Pri dizajne Iris štúdio vyzdvihuje jeho zjednodušenú štruktúru, konštrukčné detaily, ale aj redukciu plytvania materiálom, minimálnu zložitosť montáže a ohľaduplnosť pri výrobe a dodávke. „Látkové a drevené komponenty vonkajšieho rámu sa do seba zacvaknú pomocou napínacieho mechanizmu, aj preto je možné ich poslať naplocho na miesto určenia. Plsť slúži ako akustická vyrovnávacia pamäť a používateľ si môže vybrať medzi samostatným zvukovým systémom alebo slúchadlami s potlačením hluku,“ vysvetľujú autori.

Vhodný do každej kancelárie

Okrem dizajnu však mysleli aj na životné prostredie. Aj preto je pri výrobe modulov používaná vlna a recyklované drevo, ktoré umožňujú udržateľnú výrobu a šetrné odstránenie modulu na konci jeho životnosti. „Moduly obsahujú udržateľne vyťažené drevo alebo drevo vytvorené z výrobného odpadu a recyklovanej vlny alebo plsti, aby navodili pocit pokoja a spojenia s prírodou,“ dodalo na záver štúdio.

Koncept prispôsobenia podporuje i fakt, že steny Iris môžu byť vyrobené vo farbách i vzoroch podľa požiadaviek klienta. Aj vďaka tomu zapadnú do akéhokoľvek kancelárskeho priestoru a prispôsobia sa firemnej identite firmy.

Vedeli by ste si niečo podobné predstaviť aj na vašom pracovisku? Napíšte nám váš názor do komentárov.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie