Dnes je 25.mája 2024, meniny má Urban

Maximálne flexibilná stolička Håg Tion z recyklovaných materiálov

Nórska značka nábytku Flokk spolupracovala s dizajnérskymi štúdiami Anderssen & Voll, Hunting & Narud a Big-Game na vytvorení flexibilnej pracovnej stoličky Håg Tion vyrobenej z recyklovaných materiálov.

S ohľadom na moderný pracovný proces

Stolička Håg Tion bola navrhnutá s ohľadom na hybridnú prácu a vyznačuje sa striedmou siluetou a komponentmi, ktoré možno prispôsobiť rôznym prostrediam. Hoci je stolička Håg Tion vytvorená podľa typológie klasickej kancelárskej stoličky, bola zredukovaná na minimum častí. Vďaka tomu je možné ju jednoducho zostaviť a recyklovať.

„Bolo dôležité, aby sme vytvorili stoličku, ktorá bude mať univerzálny charakter a bude spĺňať základné požiadavky na kancelársku stoličku,“ uviedlo pre portál dezeen.com štúdio. „Keďže sme sa zamerali na materiálnosť, chceli sme stoličku, ktorá odráža len to podstatné. Nemá konkurovať iným pracovným stoličkám s plnou nastaviteľnosťou, na ktorých môžete sedieť celé dni. Je navrhnutá s ohľadom na náš moderný pracovný proces, ktorý zahŕňa zmenu úloh počas rôznorodého pracovného dňa,“ dodalo.

Recyklované materiály

Staolička Håg Tion je vyrobená až zo 74% z recyklovaných materiálov a jej diely boli navrhnuté tak, aby sa dali opravovať a renovovať počas celého životného cyklu.

Podľa značky bolo recyklovaných 94% plastov stoličky, rovnako ako až 98% hliníka použitého na jej konštrukčné prvky. Konštrukčná metóda bez použitia lepidiel znamená, že diely možno rozobrať na jednotlivé materiálové zložky na účely ďalšej recyklácie.

Sedacia časť a operadlo stoličky Håg Tion sa dodávajú v siedmich rôznych farbách, zatiaľ čo základňa stoličky v piatich. Ktorý variant by ste si vedeli predstaviť vo vašej kancelárii? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch pod článkom.

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie