Dnes je 22.septembra 2023, meniny má Móric

Interiér domu v Tokiu definujú výrazné betónové prvky

Japonské architektonické štúdio Office M-SA vytvorilo dom v Akishime v Tokiu okolo betónových prvkov, ktoré sú rozšírením jeho základov.

Spomínané betónové formy slúžia ako kotviace body pre drevené steny domu, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa v budúcnosti ľahko rozširovali alebo upravovali. Aj vďaka tomu sa môžu prispôsobiť potrebám klienta.

Betónové prvky, ktoré sa objavujú v interiéri a exteriéri domu, tvoria všetko od krytého prístrešku na bicykle a schodiska až po krb, stoly, police na knihy či dokonca kvetináče.

Obývacia a jedálenská časť zaberá severnú stranu domu s veľkými oknami s výhľadom na terasu a betónovým schodiskom vedúcim na balkón a spálňu vyššie. Na juhu je pracovňa a kúpeľňa usporiadaná spolu so štyrmi ďalšími spálňami, ktoré poskytujú prístup na drevenú strešnú terasu.

Vnútri je domov obložený drevenými panelmi, ktoré kontrastujú s betónovými prvkami. Rovnaké drevo sa používa na vytvorenie políc a skriniek, pričom ďalšie úložné priestory sú skryté v častiach betónových konštrukcií.

Aký je váš názor na tento netradičný interiér? Podeľte sa oň v komentároch pod článkom.

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 9x
  • 5x
  • 2x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie