Toto je 6 TOP farieb pre rok 2019

Pretože žiadna stena vo vašej domácnosti by nemala byť ponechaná ako prázdne plátno, prinášame vám trendové interiérové farby pre rok 2019. Inšpirujte sa! Ľahko si ich môžete predstaviť vo svojom dome a nezabúdajte, že niekedy na oživenie miestnosti stačí len čerstvý náter.

0
398
Colorful acrylic ink in water isolated on white. Abstract background. Color explosion liquid, cloud in motion

Od roku 2000 vyhlasuje Pantone Color Institute „Farbu roka“. Spoločnosť dvakrát ročne organizuje tajné stretnutie zástupcov rôznych skupín pre určenie nového farebného trendu.
Po dvoch dňoch prezentácií a debát si zvolia farbu pre nasledujúci rok. Napríklad farba pre leto 2013 bola vybratá v Londýne na jar 2012.

Výsledky stretnutí sú uverejnené v programe Pantone View, ktorý nakupujú módni návrhári, kvetinári a mnoho ďalších spotrebiteľov a firiem. Určený farebný trend im pomáha usmerňovať ich návrhy a plánovať budúce produkty.

Spoločnosť Pantone robí aj každoročnú predpoveď TOP najlepších farieb a stavíme sa, že z niektorých budete prekvapení.

  1. Farbou roka 2019 sa stala Living Coral

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PANTONE (@pantone),

Vo svojom vzácnom, ale bohužiaľ viac nepolapiteľnom prostredí pod morom, táto živá a jasná farba fascinuje oko aj myseľ. Living Coral pochádza zo živého ekosystému a naznačuje, že aj koralové útesy poskytujú prístrešie rôznorodým farbám.

Na vašom mieste by sme pri modernizácií začali s touto farbou.

Namiesto doslovného použitia koralu si vyberte iba koralovú farbu. Každú miestnosť ňou okamžite premeníte na energizujúcu a plnú skvelej nálady.

  1. “Hubová” farba

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Homes|House|Luxury|Mansions (@grand_interiors_),

Jedna z našich obľúbených módnych farieb a farieb pre rok 2019. Odtiene húb sú neutrálne, nadčasové a dostatočne jedinečné nato, aby ste si kúsok zobrali aj k vám domov.

Farba vyzerá skvele s prírodným nábytkom a povrchovou úpravou, ako je vidieť na obrázku v miestnosti vyššie.

  1. Lesná zelená

Jedna z najlepších farieb spoločnosti Pantone. Odtieň dostal nový vzhľad, ktorý v 90. rokoch minulého storočia nebol až taký životaschopný. Najzaujímavejšie na farbe je jej rodová neutralita. Neexistuje žiadna definícia toho, či je viac mužská alebo ženská. Má dokonalú rovnováhu každého.

Táto hlboká zelená farba môže napodobniť pocit sviežej rastliny a liečivej sily prírody vo vašej domácnosti.

Dizajnéri interiérov upozorňujú, že tento trend by mal byť vyhradený na dobre osvetlené a veľké miestnosti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Scandinavian Homes (@scandinavianhomes),

  1. Tlmené pastelové farby

Pastelové farby v kriedových a tlmených tónoch majú upokojujúci účinok, ktorý je ideálny pre rodovo neutrálne izby a spoločné priestory, ako sú kuchyne a kúpeľne. Tlmené pastely vytvárajú príjemný podklad pre minimalistický  dizajn.

Zvoľte podobné tlmené farby v pastelových odtieňoch, ak hľadáte istotu bez toho, aby ste sa museli zaviazať k odvážnemu farebnému trendu alebo k najnovším farbám.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Klara (@kajastef),

  1. Horčicová 

Pre tých, ktorí hľadajú populárnu farbu a alternatívu k zlatu, sýta horčicová je skvelou voľbou. Týmito teplými tónmi navodíte útulnú a pohodovú atmosféru.

Výborne sa dajú kombinovať s rôznymi farbami. Najlepšie kombinácie vzniknú spolu so sivou, čiernou, tmavou zelenou či oceľovou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Taran Wilkhu (@taranwilkhu),

  1. Metalické a perleťové  odtiene

Z metalických odtieňov je to najmä medená, strieborná a zlatá. Z perleťových čistá perleť, ružová, strieborná a biela perleť.

Kovové, metalické a perleťové odtiene odrážajú budúce trendy a riešia tiež otázku povrchovej úpravy doplnkov a dizajnových výrobkov.

Farba mincí, šperkov a elegancie symbolizuje futuristickú jednoduchosť a má vždy osobitné miesto vo svete dizajnu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Shante‘ Gantt (@chic_interiors_by_shante),

Ktorá farba je vašim favoritom? Máte nejaké ďalšie nápady na odtiene, ktoré myslíte, že nesmú chýbať medzi trendy farbami? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

DoDo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto