Drevená kaplnka v minimalistickom štýle

Čo by ste povedali na to, keby sa prechádzate po lese a zrazu natrafíte na veľkú kopu guľatiny? Zrejme nič. Veď natrafiť na drevo v lese nie je nič zvláštne. Z diaľky by sa vám to síce mohlo javiť ako hromada dreva, no keď prídete bližšie, zistili by ste, že táto veľká kopa dreva má aj otvor dovnútra. Ide totiž o drevenú kaplnku.

0
49
drevená kaplnka
https://www.hypeblaze.com/2019/03/05/john-pawson-builds-wooden-chapel-for-cyclists-using-huge-logs/

John Pawson postavil drevenú kaplnku v južnom Nemecku s použitím 61 drevených guľatín. Objekt sa nachádza na okraji bavorskej dediny Unterliezheim a návštevníkom tejto oblasti má pripomínať skôr hromadu dreva, než minimalistické architektonické dielo. Použitie dreva pri tejto stavbe nielenže udržiava kaplnku v súlade s okolitým prostredím, ale poskytuje teplo a pohodlie v interiéri.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ArchDaily ? (@archdaily),

Drevená kaplnka je jednoduchá a efektívna, pozostáva len z jedinej miestnosti, kde môžu cyklisti a turisti nájsť oddych a prístrešok. Podlaha je tvorená betónovým podstavcom, ktorý pomáha udržiavať štruktúru odolnú voči poveternostným vplyvom. Svetlo prichádza cez štíhle, vysokoúrovňové otvory, ktoré prebiehajú pozdĺž dvoch dlhých strán. K dispozícii je jednoduchý kríž vyrezaný z jednej z koncových stien, vyplnený farebným sklom. Drevo pre projekt dodala dánska spoločnosť Dinesen, ktorá ponúka jedinečnú a pútavú príťažlivosť.

Martin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto