Dnes je 30.septembra 2023, meniny má Jarolím

Koncertná sála v balvane? Nič nemožné!

Architekti z ateliéru OPEN Architecure navrhli unikátnu koncertnú sálu, ktorá sa nachádza v jednom údolí severne od Pekingu. A čím je taká výnimočná? Táto koncertná sála nie je ako ostatné. Pri prechádzke touto dolinou by ste si ju totiž nemuseli ani len všimnúť. Jej tvar totiž pripomína obrovský balvan, ktorý dokonale pasuje do okolitého prostredia a vyzerá to tak, ako by tu bol celý čas. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Arch Online (@archonline.ir),

V súčasnej dobe je táto unikátna koncertná sála vo výstavbe. Na jej vybudovanie je použitý betón, ktorý je zmiešaný s kamenivom drvených hornín a minerálov. Celá stavba je tvarovaná do obrovského balvanu s dutým interiérom, ktorý je navrhnutý tak, aby čo najlepšie optimalizoval kvalitu zvuku počas hudobných vystúpení. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bocchi (@bocchibagno),

Koncertná sála je unikátna nielen svojim tvarom, ale taktiež aj svojou polohou. Nachádza sa totiž v doline, ktorá je známa tým, že obsahuje zvyšky Čínskeho múru z dynastie Ming. Celá stavba ukrýva v sebe krytý amfiteáter, vonkajšiu scénu a niekoľko výhliadkových plošín, vďaka čomu je vhodná pre malé komorné predstavenia, ale takisto aj veľké hudobné vystúpenia. 

Okrem iného sa tu nachádza aj vinuté schodisko, ktoré vedie až na samotnú strechu tejto koncertnej sály. Odtiaľ si budú môcť návštevníci vychutnať nádherné výhľady na panorámu doliny, ale taktiež i na Veľký Čínsky múr, ktorý sa nachádza len neďaleko od tejto stavby. Celá budova by mala byť dokončená ešte tento rok. 

Pokiaľ sa vám tento článok páčil, nezabudnite nám dať lajk a do komentára nám môžete napísať, akú hudobnú skupinu by ste si chceli v tejto nádhernej prírodnej koncertnej sále vypočuť. 

Martin

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 2x
  • 7x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie