Čarovná veža Scola

Každý kútik v každom meste v Taliansku dýcha históriou. Nie je teda prekvapením, že v každej provincii je vždy čo vidieť. Veža Scola predstavuje históriu, tradíciu a architektúru, podobne ako mnohé iné miestne pamiatky.

0
66
Scola tower
John Soltesz, from flickr.com

Scola Tower – alebo veža svätého Jána Krstiteľa – je bývalá vojenská budova a nachádza sa v zálive básnikov, La Spezia v Taliansku

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gingerguide (@gingerguide),

Rovnako ako u iných pobrežných veží a vyhliadok na Ligúrskom pobreží, aj veža Scola je súčasťou obranného systému, ktorý pôvodne žiadal Senát republiky Janov v 16. a 17. storočí na účely ochrany pobrežia, miest a dedín. 

Skoré kroniky tvrdia, že stavba bola postavená na začiatku 17. storočia, stála viac ako 60 000 libier a stala sa trvalým sídlom šiestich vojakov, bombardéra a ich veliteľa. V tej dobe bola pevnosť pomenovaná Torre di San Giovanni Battista; Veža sv. Jána Krstiteľa. Veža Scola má päťuholníkový tvar a hrúbku steny približne 1,5 metra. V skutočnosti to môže byť dôvod, prečo časť architektúry budovy prežila. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Blue Boat Cinque Terre (@the_blue_boat_cinque_terre),

Žiaľ, bitky, ktoré sa konali medzi Napoleonom a Britmi v roku 1800, takmer zničili štruktúru veže. Nebola iná možnosť, než ju opustiť. Ako čas plynul, národné hrozby zmizli a veža stratila svoj obranný účel. Okrem toho úradníci zistili, že v roku 1915 plánovali jeho demoláciu.

Našťastie minister školstva Ubaldo Mazzini uznal historickú hodnotu opevnenia a rozhodol sa ho zachrániť.
Počas 20. storočia sa budova neustále obnovovala a stala sa obľúbenou turistickou atrakciou

Boli ste sa pozrieť na tomto čarovnom mieste? 

DoDo. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto