Dom inšpirovaný detskou predstavivosťou

Pamätáte si na to, ako ste kreslili dom, keď ste boli ešte dieťa? S najväčšou pravdepodobnosťou to nebola zložitá vila s niekoľkými terasami a záhradným bazénom, ale dom jednoduchých tvarov, ktorý tvorilo pár línií. A presne týmto sa inšpiroval aj jeden portugalský architekt.

0
63
dom inšpirovaný deťmi
https://www.dezeen.com/2017/11/26/house-in-ourem-filipe-saraiva-arquitectos-childs-drawing-portugal-architecture/

Tento jednoduchý dizajn s názvom House in Ourém bol navrhnutý firmou Filipe Saraiva Arquitectos na pozemku obklopenom farmami a výhľadom na hrad Ourém v Portugalsku. Minimalistický dizajn tejto stavby pripomína detskú kresbu domu, ktorá v nás vyvoláva spomienky na naše prvé bezpečné útočisko. Kebyže sa opýtate akéhokoľvek dieťaťa v predškolskom veku, aby vám nakreslilo dom, tak na väčšine kresieb bude vyobrazený jednoduchý dom pozostávajúci z piatich línií, ktoré predstavujú steny a strechu stavby. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ArchDaily ? (@archdaily),

Dom bol navrhnutý architektom pre seba a jeho rodinu a má za úlohu uspokojiť ich funkčné potreby, ale tiež uspokojiť množstvo architektonických požiadaviek, ktoré sú súčasťou formálneho a priestorového imaginárneho prístupu architekta Filipe Saraiva, vyplývajúceho z jeho osobnej skúsenosti. Dom sa nachádza na pozemku, ktorý sa vyznačuje obdĺžnikovou konfiguráciou, s klesajúcim svahom v smere na juh (vedľa verejnej komunikácie). Výškový rozdiel medzi najvyšším bodom a najnižším bodom je približne 4,50 m.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Product (@p.roduct),

Bez ohľadu na kultúru, architektonické prevedenie alebo polohu stavby, každý dom poukazuje na jednu dôležitú vlastnosť, ktoré majú všetky domy spoločnú. Poskytuje nám pocit bezpečia a chráni nás pred svetom, ktorý nás obklopuje. 

Martin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto