Romantická chatka Shangri-La uprostred juhoamerických lesov

Máte svoju predstavu o romantickej chatke v horách? Ak nie, tak my vám prinášame článok o chatke Shangri-La, ktorá sa nachádza v Južnej Amerike. Má nevšedný dizajn a zároveň dokonale zapadá do lesného prostredia.

0
43
Chatka Shangrila
https://inhabitat.com/an-angular-timber-cabin-is-hidden-inside-an-ancient-mountain-forest/

Romantická chatka Shangri-la sa nachádza v čilských lesoch Južnej Ameriky. Je postavená vo výške tri metre nad zemou, čím minimalizuje dopad na životné prostredie a zaberanie pôdy. Celá konštrukcia je podopretá na tenkej betónovej platforme a tiahne sa do výšky, ako okolité stromy hľadajúce svetlo. Zatiaľ čo interiér je lemovaný drevenými doskami vyrobenými z okolitých popadaných stromov, exteriér je obložený borovicovými doskami, ktoré sú upravené pomocou metódy Shou-sugi-ban. Ide o tradičnú metódu opaľovania dreva za účelom jeho ochrany. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ArchDaily ? (@archdaily),

Teplo dreva v interiéri poskytuje útočisko pred často drsnými výkyvmi počasia, ktoré v tejto oblasti panujú. Vo vnútri sa nachádza obývacia izba s masívnou presklenou stenou orientovanou na sever, kuchynský kútik a spacie podkrovie usporiadané okolo kachlí. Táto jednoposchodová chatka má ostro posadenú strechu, ktorá je navrhnutá tak, aby na nej neostával napadnutý sneh. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa DRAA/ del Rio Arquitectos (@draa_arquitectura),

Celková obývacia plocha tejto vyvýšenej chatky je 45 metrov štvorcových a vytvorená bola v roku 2016 v úzkej spolupráci s majiteľmi, ktorí riadili proces výstavby a získali aj pomoc miestnych pracovníkov.

Martin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto