Dnes je 26.septembra 2023, meniny má Edita

Mesto budúcnosti

Maria Bay Sands

Je jedným z najznámejších hotelov Singapuru. Nájdete ho nielen na pohľadniciach, ale aj v každom článku o tomto úchvatnom meste. Nachádza sa v zátoke Maria Bay, ktorá je plná obchodov a reštaurácií. V budove sa však okrem hotela nachádza aj najdrahšie kasíno sveta. Celá hodnota budovy a pozemku bola po otvorení v roku 2010 ocenená na 5,5 miliardy USD. Na streche hotela sa nachádza ikonický infinity pool, ktorý je jedným z najvyššie položených na svete a je z neho úchvatný výhľad na celú panorámu mesta. 

Marina Bay Sands Hotel Singapore
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Aerial_of_the_roof_top_pool_Marina_Bay_Sands_Hotel_(36592484922)_(2).jpg

ArtScience Museum

Stavba tohto interaktívneho múzea pripomína lotosový kvet. Má kruhovú základňu, z ktorej vyčnieva 10 „prstov“ a každý „prst“ má reprezentovať rôzne galerijné priestory. Budovu navrhol architekt Moshe Safdie.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ArtScience Museum (@artsciencemuseumsg),

The Helix Bridge

Oficiálne nazývaný The Helix, je most pre chodcov, ktorý spája časť Marina Centre s Marina South v Singapure. Bol otvorený v roku 2010. Na jeho dizajne sa podieľal medzinárodný tím zložený z austrálskych architektov Cox Architecture a inžinierov Arup a architektov zo Singapuru. Most má v sebe špirálu, ktorá je vyrobená zo skla a perforovaného oceľového pletiva a má zabezpečovať tieň pre chodcov. Na moste sa nachádzajú štyri vyhliadkové plošiny umiestnené na strategických miestach, ktoré poskytujú nádherný výhľad na panorámu Singapuru a podujatia, ktoré sa konajú v zálive Marina. Takáto vysvietená špirála pripomína 4 bázy DNA – cytozín, guanín, adenín a tymín. A tento do detailu premyslený dizajn si v roku 2010 zaslúžil aj miesto v Sieni slávy a získal aj ocenenie ‘World’s Best Transport Building’.

Helix Bridge Singapore
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Metal_mish_mash…_inside_the_Helix_Bridge_(8411557560).jpg

Singapore Changi Airport 

Je to hlavné civilné letisko v Singapure a taktiež najväčší dopravný uzol v juhovýchodnej Ázii. V súčasnosti je už siedmy krát po sebe ohodnotené ako najlepšie letisko na svete. V letiskových halách sa dokonca nachádzajú záhrady plné kvetov či vodopády. Nachádza sa 20 kilometrov od centra Singapuru a jeho rozloha je 13 km² so 4 terminálmi. Letisko ponúka viac ako 100 leteckých spoločností, ktoré lietajú do 400 miest v približne 100 krajinách.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa VisitSingapore (@visit_singapore),

Niektoré stavby, ako napríklad Gardens by the Bay či predajňu Louis Vuitton sme už spomínali v iných článkoch. Dúfame, že vás článok zaujal. Dajte nám like, zdieľajte s priateľmi a navštívte Singapur. Oplatí sa. 

Anet

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 2x
  • 2x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie