Dnes je 18.augusta 2022, meniny má Elena/Helena

Ani najmodernejšia knižnica sveta nie je dokonalá

Knižnica Tianjin Binhai sa nachádza v Tianjine v Číne a je súčasťou kultúrneho centra Binhai. Celkový priestor knižnice je až 33 700 m². Knižnica disponuje unikátnymi terasovitými regálmi, ktoré siahajú od podlahy až k stropu a celkovo sa do nich zmestí neuveriteľných 1,2 milióna kníh. V strede knižnice sa nachádza veľká svetelná guľa, ktorá slúži ako sála s kapacitou 110 ľudí. A práve vďaka tomu, že túto guľu vidieť aj z vonku cez okno v tvare oka, získala knižnica aj prezývku „Oko“ – The Eye. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ZhiFei Xu 徐之非 (@xz_fei),

Knižnica krátko po otvorení čelila negatívnym ohlasom od milovníkov kníh. Ukázalo sa, že väčšina “kníh” sú v skutočnosti iba imitácieVedenie knižnice sa vyjadrilo, že ide o dočasné riešenie a čoskoro budú knihy nahradené skutočnými. Zatiaľ sa reálne knihy nachádzali v iných miestnostiach. Pozrite sa na obrázok pozorne 🙂

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa BUGarchitects (@bugarchitects),

Budova disponuje vo vyšších poschodiach spoločenskými priestormi, čitárňami, počítačovými a konferenčnými miestnosťami, kanceláriami či dvomi strešnými terasami. Knižnicu navrhla architektonická firma MVRDV sídliaca v Rotterdame spolu s Tianjin Urban Planning and Design Institute (TUPDI), skupinou miestnych architektov. Celý návrh a výstavba trvali 3 roky a knižnica bola slávnostne sprístupnená verejnosti v októbri 2017.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ELDEMI Коом Агартуу Демилгеси (@eldemikg),

Aj vás táto knižnica inšpirovala k návšteve Číny? Chcete videť aj iné zaujímavé knižnice sveta? Pozrite si našich ďalších 5 úchvatných knižníc. A nezabudnite nás sledovať na všetkých sociálnych sieťach, aby ste vždy vedeli najnovšie a najzaujímavejšie informácie zo sveta architektúry, dizajnu a bývania. 

Anet

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 3x
  • 7x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14