Dnes je 30.novembra 2022, meniny má Ondrej/Andrej

Pohodlnosť či nutnosť? Kedy Slováci opúšťajú ,,mama“ hotel?

Európsky štatistický úrad Eurostat monitoroval 28 krajín pričom zistil, že podiel žien žijúcich s rodičmi je nižší ako podiel mužov. Ženy sa sťahujú v priemere ako 25-ročné a muži o 2 roky neskôr.

Najväčšie rodové rozdiely boli za rok 2017 v Bulharsku 19,3% a v Rumunsku 17,2%. Najmenšie sú zaznamenané v Španielsku 5,7%, Švédsku 4,7% a na Malte 4,6%.

chlap s krabicami
Image by skeeze from Pixabay

V rámci Európskej únie sú to práve obyvatelia Malty, ktorým trvá odsťahovanie sa od rodičov najdlhšie. Podľa zverejnených údajov od Eurostatu je to v priemere v 32,2 rokoch. Priemer pre EÚ je 26 rokov.  

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mia Beebe💜 Fit for Confidence (@miabeebe55),

A ako sme teda na tom my? V porovnaní s ostatnými krajinami si vedieme dosť zle a našim mladým sa z domu nechce. Slováci opúšťajú rodičovský dom až po tridsiatke, v priemere majú 30,8 roka. Za nami sú už len Chorváti a spomínaná Malta. Ako prví berú nohy na plecia Švédi a sťahujú sa už ako 21-ročný.

Mať vlastné hniezdočko nemusí byť jednoduché, v tomto článku si prečítate ako sa osamostatniť a získať dotáciu na výstavbu nízkoenergetických domov. 

staršia usmiata pani
Photo by rawpixel.com from Pexels

Čo viac k tomu dodať? Slovákom je jednoducho doma dobre a nechce sa im odísť od tepla rodinného krbu. Napíšte nám do komentárov, kedy ste vy opustili ,,ubytovacie služby“ rodičov a určite nezabudnite náš článok zdieľať.

Ivka

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 4x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie