Dnes je 30.septembra 2023, meniny má Jarolím

Skutočne existujú! Spoznajte stavby z obľúbených filmov

1. Apartmány v seriáli FRIENDS (Priatelia)

Aj keď byty zo seriálu Priatelia boli štúdiové, každý záber na tento apartmánový dom z vonkajšej strany bol reálny. Turisti putujúci do New Yorku neopomenú Greenwich Village na rohu ulíc Grove a Bedford. Monicu a Rachel v ňom síce už nenájdete, avšak za návštevu určite stojí, predsa sa vyskytol skoro v každej časti tohto geniálneho sitkomu.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Naman Jain (@escapegraph),

2. Dom zo seriálu Full House (Plný dom) 

Ikonický dom vždy plný ľudí nájdete v San Franciscu na Broderick Street. Dom bol postavený v roku 1883 vo viktoriánskom štýle. Ak by ste mali záujem, tento dom si môžete teraz aj kúpiť. Legendárne červené dvere na dome síce už nenájdete a interiér sa ani zďaleka nepribližuje 90tym rokom, no je kompletne zrekonštruovaný, moderný a určite by sa v ňom dobre bývalo:)

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa R.D. Borowski (@r.d._borowski),

3. Budovy v Inception (Počiatok)

Film s Leonardom DiCapriom, prepájajúci realitu so snami, je skutočne bohatý na architektúru a stavbu budov. Postava Ariana – ,,architektka snov“, vytvára čo najvierohodnejšie budovy a stavby. Veľa scén sa odohrávalo v hoteli, v skutočnosti je tento „hotel“ kreatívnou agentúrou – Creative Artist Agency a môžete ju navštíviť v Los Angeles.

Okrem toho stojí za pozornosť aj kaviareň ,,Cafe Debussy“ či Peší most na Kenedy Avenue v Paríži, ktoré vo filme taktiež nájdeme.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

? Inception (2010) ? Café Debussi on the background, where Cobb (Leonardo DiCaprio) and Ariadne (Ellen Page) sit and talk about the dream world. In reality it’s an italian restaurant called Il russo, in Paris. . All this area was predominantly used by Christopher Nolan in Inception. Remember the bending city effect? . Can you spot @joaodcunha in the picture? Swipe left to see his POV. . . . #Inception #France #Paris #LeonardodiCaprio #EllenPage #filmlocation #dream #dreamsequence #theworldisaset #brasserie #ChristopherNolan #urbanphotography #ilrusso #ilrossorestaurant #ruebouchut #architecture #architecturephotography #cafedebussy #cityscape #cityscene

Príspevok, ktorý zdieľa Daniel Louro (@theworldisaset),

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Luca (@lucasofri),

Pozrite si aj neuveriteľné záhrady v Singapure Gardens by the Bay a cíťte sa ako v sne.

4. Dom McCallisterovcov v Home Alone (Sám doma)

Tento dom skutočne odohral v tomto filme jednu z hlavných úloh. Videli sme všetky jeho poschodia, od pivnice až po podkrovie. Kultový dom patril manželom Abendshienovým a v roku 1990 ho poskytli pre filmárske účely. Vtedy ešte netušili, že dom bude mať milióny fanúšikov po celom svete a hodnotu 1,6 milióna dolárov. V interiéri by ste dnes však márne hľadali Buzzovu izbu či filmovú kuchyňu – je tiež kompletne zrekonštruovaný a zmodernizovaný.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Kevin! #homealonehouse #chicago #illinois #usa ?? #weekend #trip #rest

Príspevok, ktorý zdieľa Rita Diachenko (@ritadyachenko),

Ukázali sme vám niekoľko zaujímavých miest a veríme, že ich zaradíte do svojho zoznamu najbližších výletov. Ak chcete oddychovať v pohodlí domova máte pár dobrých tipov na filmový večer. Objavujte aj v ďalších filmoch zaujímavé a reálne miesta a podeľte sa o ne s nami v komentároch.

Lucy

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie