Dnes je 26.novembra 2022, meniny má Kornel

Balkóny inšpirované hubami od r2k Architects

Jedinečná betónová stavba s balkónmi v tvare húb, ktoré poskytujú skvelý výhľad na mesto z rôznych uhlov. Niektoré z nich dokonca presahujú rohy budovy, čím je tento zážitok znásobený. Balkóny sú vyrobené z drevených podláh spolu s polouzatvorenými kovovými zábradliami. Štúdio r2k Architects je známe kontextovou a ekologickou architektúrou, ktorá reaguje na prostredie, v ktorom je stavba zabudovaná.

r2k architects obly balkon
r2k architects

Hlavným telesom budovy je šachta so zaoblenými rohmi, ktorá stúpa na 10 poschodiach a končí kovovým uzáverom pokrytým teplotnými snímačmi. Stavba je na vrchu zakončená  kovovou korunou so sklenou výplňou. Ako hovoria architekti z r2k štúdia, práve sklo spája budovu s prírodou, drevo dotvára atmosféru a okno je rámom krajiny.

A pokiaľ ide o celkový vizuálny efekt, máme podozrenie, že dizajnéri úmyselne navrhli veľmi jednoduchý dizajn budovy. Ukázali tak kontrast medzi jednoduchou budovou a prekvitajúcimi organickými prvkami, ktoré sú do nej zabudované.

r2k architects
http://www.r2k-architecte.com/site/wp-content/uploads/2012/08/Clos-desFleursr2k_Akuna1ok1.jpg

Chceli by ste si ráno vychutnávať kávu na balkóne v tvare šampiňóna? Napíšte nám do komentáru, čo si myslíte o tomto síce jednoduchom, no zároveň nezvyčajnom dizajne. 

Kat

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 2x
  • 3x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie