Dnes je 30.novembra 2022, meniny má Ondrej/Andrej

Čo má na svedomí rekordný nárast cien bytov?

Začiatkom roka odborníci tvrdili, že ceny nehnuteľností budú stagnovať, no realita je taká, že ceny išli nahor. Medziročne cena bývania vzrástla o 7%, a to na väčšine územia Slovenska. Išlo najmä o Bratislavský, Trnavský, Nitriansky, Trenčiansky a Žilinský kraj. V ére samostatného Slovenska ceny nehnuteľností v týchto regiónoch nikdy neboli vyššie ako tento rok.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Eco-Domov (@eco_domov),

Rekordné ceny má na svedomí zvýšený dopyt po nehnuteľnostiach. Bytov na predaj je príliš málo a dopyt po nich neustále rastie. Podľa niektorých zdrojov sa ponuka nehnuteľností oproti roku 2016 znížila až o 30%. Avšak i napriek neustálemu rastu cien, je možné nehnuteľnosť kúpiť až o tretinu lacnejšie.

Oplatí sa investovať do nehnuteľností?

Možno si kladiete otázku, či sa v najbližších mesiacoch vôbec oplatí investovať do nehnuteľností a či nie je už neskoro. V tomto smere treba byť opatrný. Ceny nehnuteľností síce rastú, no rast nepotrvá večne a pád cien môže byť strmý.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa IdesignAM (@i_design_am),

Následné znižovanie cien na realitnom trhu by sa odrazilo aj na nižšom prenájme, resp. zisku. Pokiaľ plánujete kúpu nehnuteľnosti, všímať by ste si mali aj lokalitu, v ktorej sa nachádza. Tá totiž nemusí byť o niekoľko rokov taká lukratívna, ako dnes.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa IdesignAM (@i_design_am),

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite nám dať lajk. V komentári sa zároveň môžete s nami podeliť o to, ako sa ceny nehnuteľností vyvíjajú vo vašom meste či na vašom sídlisku.

Martin

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie