Čo má na svedomí rekordný nárast cien bytov?

Viete v akých cenových reláciách sa pohybujú nehnuteľnosti tento rok? Cena nehnuteľností sa odvíja od rôznych faktorov a podľa toho aj klesá, či stúpa. Ak vás zaujíma, či ceny nehnuteľností klesali, rástli alebo stagnovali, pokračujte v čítaní ďalej, pretože sa spoločne na to v krátkosti pozrieme.

0
133
Photo by @houses on Instagram

Začiatkom roka odborníci tvrdili, že ceny nehnuteľností budú stagnovať, no realita je taká, že ceny išli nahor. Medziročne cena bývania vzrástla o 7%, a to na väčšine územia Slovenska. Išlo najmä o Bratislavský, Trnavský, Nitriansky, Trenčiansky a Žilinský kraj. V ére samostatného Slovenska ceny nehnuteľností v týchto regiónoch nikdy neboli vyššie ako tento rok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Eco-Domov (@eco_domov),

Rekordné ceny má na svedomí zvýšený dopyt po nehnuteľnostiach. Bytov na predaj je príliš málo a dopyt po nich neustále rastie. Podľa niektorých zdrojov sa ponuka nehnuteľností oproti roku 2016 znížila až o 30%. Avšak i napriek neustálemu rastu cien, je možné nehnuteľnosť kúpiť až o tretinu lacnejšie.

Oplatí sa investovať do nehnuteľností?

Možno si kladiete otázku, či sa v najbližších mesiacoch vôbec oplatí investovať do nehnuteľností a či nie je už neskoro. V tomto smere treba byť opatrný. Ceny nehnuteľností síce rastú, no rast nepotrvá večne a pád cien môže byť strmý.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa IdesignAM (@i_design_am),

Následné znižovanie cien na realitnom trhu by sa odrazilo aj na nižšom prenájme, resp. zisku. Pokiaľ plánujete kúpu nehnuteľnosti, všímať by ste si mali aj lokalitu, v ktorej sa nachádza. Tá totiž nemusí byť o niekoľko rokov taká lukratívna, ako dnes.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa IdesignAM (@i_design_am),

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite nám dať lajk. V komentári sa zároveň môžete s nami podeliť o to, ako sa ceny nehnuteľností vyvíjajú vo vašom meste či na vašom sídlisku.

Martin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto