8 pozoruhodných zaujímavostí o Bratislave

Pozrite sa na 8 zaujímavostí o Bratislave, o ktorých ste zrejme netušili. Pustite sa do čítania a spoznajte výnimočnosť nášho hlavného mesta.

0
1274
Bratislavský hrad
Photo by @ umnovasveta on Instagram
 1. Bratislava a Viedeň sú najbližšie hlavné mestá v Európe. Vzdialenosť medzi nimi je iba 60 km.
 2. V Bratislave sa nachádzala továreň Hubert, ktorá bola situovaná ako prvá na svete mimo Francúzska. Firma Hubert vznikla v roku 1825.
 3. Petržalka je nielen najväčšie sídlisko Bratislavy, ale taktiež ide o najhustejšie obývanú obytnú štvrť v strednej Európe.
 4. Bratislava je 20-krát menšia ako New York City.
 5. Pamätník Slavín je oficiálnym cintorínom pre 6 845 sovietskych vojakov, ktorí zahynuli v roku 1945 počas oslobodzovania Bratislavy.

  Photo by Martin Katler on Unspl
 6. Bratislavský rodák Philipp Eduard Anton von Lenard ako jediný Slovák získal v roku 1905 Nobelovu cenu za objavenie katódových lúčov. Je známy aj tým, že prispel k objaveniu lúčov röntgenového žiarenia.
 7. Most Slobody sa mal podľa internetového hlasovania v ankete volať most Chucka Norrisa. Tento návrh bol však zamietnutý.
 8. Bratislava je jediné európske hlavné mesto, ktoré susedí s dvomi krajinami, a to s Rakúskom a Maďarskom.
  Photo by Martin Katler on Unsplash

  Ak sa vám článok páčil, nezabudnite nám dať lajk. Poznáte nejakú ďalšiu zaujímavosť o našom hlavnom meste? Neváhajte a podeľte sa o ňu s nami v komentári. Budeme sa tešiť na vaše odpovede.

  Martin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto