Zasklite balkón a pohodlne si užívajte aj exteriérovú plochu bytu

Balkón či loggia je skvelým miestom kde sa dajú pestovať bylinky, v pokoji čítať knižka, alebo sušiť prádlo. Sú ľudia, ktorí ho takmer nevyužívajú, no niektorí si svoj život bez balkóna nevedia predstaviť. Aby bol čo najlepšie využitý aj v nepriaznivom počasí, mnohí sa rozhodnú zaskliť ho. Pozrime sa, aké výhody to prináša a na čo myslieť?

0
54
Photo by SQUARELY on Unsplash
Výhody zasklenia?

Zasklenie má viacero výhod. Jedni chcú zasklením balkóna zväčšiť plochu interiéru či vytvoriť estetickú ochranu proti vykradnutiu. Iní ním predĺžia časť samotnej využiteľnosti balkóna, aby ho mohli využívať nielen počas letných mesiacov, ale aj v chladnejšom období.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Auris Garden 🌱 (@aurisgarden),

Aké zasklenie zvoliť?

Na slovenskom trhu sú momentálne dostupné viaceré typy zasklenia od montážnej klasiky plastových okien, cez posuvné rámové či bezrámové systémy s posuvom v drážkach, či kvalitnejšie bezrámové fínske alebo švédske systémy. Každý systém má svoje výhody aj nevýhody, a preto je potrebné uvedomiť si svoje priority.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hisarpen İstanbul Kompen (@hisarpen_cam_balkon),

Ako to celé „nespackať“?

Po výbere typu zasklenia je veľmi dôležité všetko dobre zmerať. Tí zručnejší s tým problém nemajú, avšak odporúča sa požiadať o pomoc odborníka alebo firmu. Majú potrebné skúsenosti na to, aby bolo zasklenie spravené dobre a kvalitne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 🌕 Ophelia 🌑 (@phoenix_of_light_),

Takýto typ práce konzultujte s odborníkom. Pri nesprávnom aplikovaní, môže dôjsť k úniku tepla či zatekaniu. Vyhnite sa chybám a užívajte si novovzniknutý priestor u vás doma.

Veronika

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto