Tajomstvo dokonalej kuchyne? BYLINKY!

Nič nedodá jedlu lepšiu chuť, ako hrsť čerstvých a voňavých byliniek. Ich farba, vôňa a dokonca účinky na zdravie, sú skrátka na nezaplatenie. Nehovoriac o tom, ako elegantne vyzerajú v kuchynských črepníkoch. Tieto nesmú chýbať žiadnej správnej gazdinke!

0
44
Photo by @AnnieSpratt on Unsplash
Vypestujte si ich doma

Začať s pestovaním byliniek môžete hneď na viac spôsobov. Prvým je pestovanie zo semienka, ktoré zoženiete v záhradníctve, alebo vo väčšom supermarkete. Návod na siatie nájdete na obale.

Na druhý spôsob budete potrebovať vetvičky vašej obľúbenej bylinky. Buď ich odstrihnite v záhrade, alebo kúpite ako celé stonky s listami v obchode. Dajte ich do pohára s odstátou vodou a položte na slnko.Za pár dní, vám vetvičky vyženú korienky a vy ich môžete presadiť do črepníka.

Ešte stále hľadáte dôvod, prečo doma pestovať rastliny? Už nemusíte! Tu sú 4 dôvody, prečo pustiť prírodu k vám domov.

Vhodné podmienky

V zásade platí, že bylinkám vyhovuje dostatok slnečného svetla a preto sa im bude najlepšie dariť na okne. Vďaka slniečku budú rýchlo rásť, no bude ich nutné aj častejšie zalievať. Kontrolujte vlhkosť zeme a polievajte rastlinku každý, alebo každý druhý deň.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sophie – Ivy Grey Interiors (@ivygreyinteriors),

Je ťažké si vybrať

Pri rozhodovaní, ktoré bylinky zasadiť, vám pomôžu jedlá, ktoré varíte najčastejšie. Talianska kuchyňa sa nezaobíde bez bazalky, oregana, tymianu a rozmarínu. Našej slovenskej zas svedčí pažítka, petržlenová vňať exotické chute docielite pomocou mäty, šalvie, koriandra a levandule.

Ako bylinky uschovať

Ak chcete bylinky ostrihať, aby následne mohli opäť vyhnať mnoho mladých vetvičiek, máme pre vás pár skvelých tipov. Zhruba týždeň vám vydržia v pohári s vodou, o niečo dlhšie zabalené do vlhkej utierky v chladničke, no a najdlhšie, keď ich usušíte, alebo odložíte do mrazničky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Pacific Rim College (@pacificrimcollege),

Môže to byť s bylinkami jednoduchšie? Mnoho chuti bez veľkej námahy. Aké bylinky sú vaše najobľúbenejšie a ako sa im darí u vás doma? Nezabudnite nám napísať vaše triky s bylinkami, budeme sa tešiť na vaše postrehy a komentáre.

Baška

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto