Dnes je 26.novembra 2022, meniny má Kornel

Nábytok z masívu je správnou voľbou. Prečo ho mať doma?

Skrášli interiér

Je jedno, v akom štýle máte zariadenú spálňu, obývačku, alebo halu. Nábytok z masívu je tak univerzálne kompatibilný svojim výzorom, že sa hodí kdekoľvek. Vyníma sa hlavne v klasicky zariadených interiéroch, ale aj v moderných stavbách (hlavne čerešňové drevo).

Je trvácny 

Práca s drevom si vyžaduje veľa precíznosti a starostlivosti. Kvalitná konštrukcia pre takýto druh nábytku je samozrejmosťou. Starostlivá konštrukcia a kvalitný materiál sa postarajú o kus „večného“ nábytku. Potešte tak seba a možno aj svoje deti kúskom nadčasového nábytku!

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Massive Charlotte – nábytok (@massivecharlotte),

Chráni prírodu

Na prvý pohľad sa to môže zdať protikladné, keďže kvôli kusu nábytku treba vyrúbať strom. Často je ale nábytok vyrobený z „recyklovaného dreva“. Špecializované rúbaniská pomáhajú zbytočnému zasahovaniu do prírody. Kúpou nábytku s dlhou životnosťou predídeme zbytočnému vyhadzovaniu nábytku. Aj keď ide na prvý pohľad o „luxus“,  z dlhodobého hľadiska sa to oplatí. Okrem toho sa tak ľahko neoškrie a jednoduché čistenie k trvácnosti tiež len prispieva.

Doplňte svoj interiér aj originálnou dekoráciou z machu.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Merito nábytok Official (@meritonabytok),

Ako zistím či vlastním kus nábytku z masívu?

Možno už kus dreveného nábytku máte. Možno ste ho zdedili, alebo kúpili dávnejšie. Ako však viete, či nejde len o oveľa menej kvalitné technické drevo? Ak teda takýto nábytok vlastníte, alebo plánujete kúpiť, tu je zopár tipov, ktoré vám pomôžu pri rozlíšení:

  • Tvrdosť – masív je veľmi tvrdé a odolné drevo, na rozdiel od technického. Poklopte naň prstom, technické drevo vydá dutý zvuk, pričom masív by mal byť výrazný a hlboký.
  • Dizajn – čím viac záhybov a variácií, tým pravdepodobnejšie, že ide o masív. Pri takomto nábytku je dôležité zachovať formu dreva, pričom s technickým drevom môžete robiť čo len chcete. Finiš a čiary v dreve sú stále iné, každý kus nábytku tohto druhu je jedinečný.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa MetalBark (@metalbarksa),

Niekedy stačí jeden pohľad, aby ste sa zaľúbili do tohto impozantného nábytku. Napíšte nám, či doma máte nejaký originálny kúsok z dielne stolára a aký máte názor na tento druh nábytku.

Kornel

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 7x
  • 2x
  • 0x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie