Nábytok z masívu je správnou voľbou. Prečo ho mať doma?

Masívne drevo pôsobí elegantne. Je príjemné na pohľad, ako aj na dotyk. Odolnosť, jednoduchá údržba, sýte prírodné farby. Pre niekoho stačí už len to, aby si do svojej domácnosti kúpil napríklad posteľ z masívu. Pri kúpe nábytku máme ale toľko možností, že je dosť ľahké zneistieť. Prečo sa rozhodnúť pre nábytok z masívu?

0
25
Photo by @nabytok.reaction on Instagram
Skrášli interiér

Je jedno, v akom štýle máte zariadenú spálňu, obývačku, alebo halu. Nábytok z masívu je tak univerzálne kompatibilný svojim výzorom, že sa hodí kdekoľvek. Vyníma sa hlavne v klasicky zariadených interiéroch, ale aj v moderných stavbách (hlavne čerešňové drevo).

Je trvácny 

Práca s drevom si vyžaduje veľa precíznosti a starostlivosti. Kvalitná konštrukcia pre takýto druh nábytku je samozrejmosťou. Starostlivá konštrukcia a kvalitný materiál sa postarajú o kus „večného“ nábytku. Potešte tak seba a možno aj svoje deti kúskom nadčasového nábytku!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Massive Charlotte – nábytok (@massivecharlotte),

Chráni prírodu

Na prvý pohľad sa to môže zdať protikladné, keďže kvôli kusu nábytku treba vyrúbať strom. Často je ale nábytok vyrobený z „recyklovaného dreva“. Špecializované rúbaniská pomáhajú zbytočnému zasahovaniu do prírody. Kúpou nábytku s dlhou životnosťou predídeme zbytočnému vyhadzovaniu nábytku. Aj keď ide na prvý pohľad o „luxus“,  z dlhodobého hľadiska sa to oplatí. Okrem toho sa tak ľahko neoškrie a jednoduché čistenie k trvácnosti tiež len prispieva.

Doplňte svoj interiér aj originálnou dekoráciou z machu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Merito nábytok Official (@meritonabytok),

Ako zistím či vlastním kus nábytku z masívu?

Možno už kus dreveného nábytku máte. Možno ste ho zdedili, alebo kúpili dávnejšie. Ako však viete, či nejde len o oveľa menej kvalitné technické drevo? Ak teda takýto nábytok vlastníte, alebo plánujete kúpiť, tu je zopár tipov, ktoré vám pomôžu pri rozlíšení:

  • Tvrdosť – masív je veľmi tvrdé a odolné drevo, na rozdiel od technického. Poklopte naň prstom, technické drevo vydá dutý zvuk, pričom masív by mal byť výrazný a hlboký.
  • Dizajn – čím viac záhybov a variácií, tým pravdepodobnejšie, že ide o masív. Pri takomto nábytku je dôležité zachovať formu dreva, pričom s technickým drevom môžete robiť čo len chcete. Finiš a čiary v dreve sú stále iné, každý kus nábytku tohto druhu je jedinečný.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MetalBark (@metalbarksa),

Niekedy stačí jeden pohľad, aby ste sa zaľúbili do tohto impozantného nábytku. Napíšte nám, či doma máte nejaký originálny kúsok z dielne stolára a aký máte názor na tento druh nábytku.

Kornel

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto