Bývanie podľa pravidiel Feng Shui. Túžba po živote v harmónii

V súčasnosti žijeme rýchlym životným štýlom, čo v nás vyvoláva túžbu po živote v harmónii. Jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť túto harmóniu, je učenie Feng Shui, ktoré nám pomáha udržiavať život v rovnováhe a nabíja nás blahodarnou energiou. Čo nám prináša toto staré čínske učenie?

0
47
mladá žena drží v rukách pomarančovú štavu a pozerá do ďiaľky
Photo by @ PEPPERSMINT on shutterstock.com
Filozofia Feng Shui

Feng Shui je starodávne čínske umenie udržiavania vecí v správnej rovnováhe. Feng 风 vietor a Shui 水 voda tvoria základ životnej sily, symbolizujú energiu, Chi. Priestor, v ktorom denne trávime čas má na nás veľký vplyv. Feng Shui učí ako rozoznávať pozitívne a negatívne energie. Viete, ako si upraviť byt tak, aby v ňom prevládala pozitívna energia?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Symbols (@awakening_symbols),

Energia u vás doma

Uvedieme pár tipov, vďaka ktorým si zabezpečíte správne prúdenie energie vo vašom byte alebo dome:

  • Zbavte sa nepotrebných starých vecí, ktoré ste už dlhú dobu nepoužívali. Feng Shui kladie dôraz na poriadok a čistotu. Veľakrát stačí, aby ste vypratali preplnené skrine a poličky a hneď sa vám bude doma lepšie dýchať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Feng Shui Lifestyle (@fengshui_living),

  • Vyhoďte z domu sušené a umelé kvety, mŕtve kvety v sebe nenesú pozitívnu energiu. Nahraďte ich čerstvými kvetmi, najlepšie takými, ktoré majú zaoblené listy.
  • Minimalizujte ostré rohy nábytku a vyvarujte sa aj kvetom so špicatými listami. Ostré rohy vyžarujú negatívnu energiu.
  • Priestor v okolí dverí a okien nechávajte prázdny, cez tieto miesta k vám domov prúdi energia chi. Preto nenechávajte ani topánky len tak pohodené pred dverami.
  • Ak máte doma hodiny, ktoré stoja, rýchlo ich opravte. Tak, ako zastavený čas, bude stagnovať aj váš život. To isté platí aj o ďalších pokazených predmetoch, neodkladajte ich opravu.

Vieme, ako podľa zásad Feng Shui správne zavesiť zrkadlo, aby štastie ostalo doma.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Feng Shui Lifestyle (@fengshui_living),

Veríte, že domov dokáže liečiť? Nechajte sa inšpirovať a presvedčte sa o sile energie.

Chcete si podľa Feng Shui zariadiť spálňu, kuchyňu či pracovňu? Máme pre vás pokračovanie „feng shui seriálu“. Sledujte nás a dočítajte sa viac o zásadách pokojného a vyrovnaného bývania.

Kat

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto