ZRKADLÁ – Kde a ako ich správne umiestniť? 7 zásad

Ako správne zvoliť tvar a veľkosť zrkadla? Dnes vám poradíme na aké miesto v interiéri je vhodné umiestniť zrkadlo a kam ho radšej nedávať. Zrkadlá sú úžasným estetickým aj funkčným doplnkom. Správne nadizajnovanie môže povzniesť vaše bývanie na nový level. Zväčšte pomocou zrkadla svoj životný priestor.

0
30
zrkadlo do domácnosti
Photo by @cattelanitalia on Instagram
Zrkadlo, nástroj ilúzie

Vhodne zvolený tvar a veľkosť zrkadla umožňuje pretvoriť celkový dojem interiéru. Či už požijete moderné podsvietené zrkadlo alebo oblé zrkadlo v ťažkom drevenom ráme, treba si dávať pozor aby dizajn miestnosti korešpondoval s formou zrkadla.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa DOBRÝ INTERIÉR (@dobryinterier),

Správa inštalácia rieši malé priestory

Nedostatok svetla či malé vstupné priestory nie sú pre zrkadlá žiadny problém. Zrkadlá odrážajú svetlo, preto je dobré ich umiestniť tak, aby svetlo odrazené od zrkadla mohlo prúdiť aj do menej osvetlených častí miestnosti. Použitím veľkoplošného zrkadla v predsieni, chodbe, prípadne na šatníkovej skrini opticky zväčší priestor. Treba si dať pozor, aby oproti takémuto zrkadlu nebolo už žiadne ďalšie zrkadlo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Home Sweet Holmedale (@homesweetholmedale),

Zrkadlá a prúdenie energie

Vplyv a funkciu zrkadiel, v obytnom ako aj pracovnom priestore, si ľudia uvedomovali už dávno. Feng shui opisuje vzťah medzi človekom a prírodou, hovorí o kladných a záporných miestach bývania. Ako ale dokážu zrkadlá pomôcť cítiť sa v interiéri príjemnejšie?

7 skvelých rád Feng shui:
 Bez šmúh

Vždy čisté a nepoškodené zrkadlá prinášajú radosť a smiech do domu.

 Pre každého člena
Ďalšie nepísané pravidlo je, aby sa najvyšší a najnižší člen rodiny (cca od 6 rokov) videl v zrkadle a nemalo by nikomu pri pohľade doň „odrezávať z hlavy“.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa FABIÁN: Zrkadlá na mieru 👑 (@zrkadlafabian),

Aj v kuchyni či jedálni
Najlepšie umiestenie zrkadla v jedálni je vo výške stola a dostatočne veľké, aby odrážalo hojnosť, pohostinstvo a prosperitu. Stôl je symbolom prosperity.
7 rokov nešťastia?
V prvom rade zrkadlá, ktoré sú okrajovo poškodené, rozbité, je potrebné z priestoru odstrániť, nielen že narušujú duševnú rovnováhu ale aj kazia celkový dojem priestoru. Rovnako sú na tom aj zrkadlá z menších častí ako 20x20cm a mozaikové zrkadlá.
Pozitívna energia nech ostane doma
Treba sa vyvarovať umiestneniu zrkadiel oproti vchodovým dverám, pretože odrážajú prichádzajúcu energiu späť von.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ninnulina _ mama blog (@ninnulina.blog),

Viac zrkadiel

Zrkadlá sa neodporúčajú umiestňovať oproti sebe, vytvára to energetický chaos a môže to spôsobiť psychologický nesúlad.

Samozrejme, že to so zrkadlami netreba preháňať. Platí pravidlo „menej je viac“ a nezabúdajme, že veľa zrkadiel môže viesť k samoľúbosti ale aj k pocitu menejcennosti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa dizajnove.sk (@dizajnovesk),

Okrasné zrkadlo v interiéri môže slúžiť aj ako umenie. Máte doma nejaký výnimočný kúsok alebo zrkadlo, ktoré je pre vás niečím výnimočné?

AJA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto