Kuriózny objekt vo Švédsku. Zlaté vajce s ľudským srdcom

Na čo prvé by ste si pomysleli, kebyže kráčate krajinou a zrazu natrafíte na veľké zlaté vajce? Vo švédskom meste Kiruna by sa vám to mohlo prihodiť. Čo to teda je? Možno obrovské slepačie vajce alebo nebodaj dinosaurie? Nie. Švédi sa rozhodli zaujímavou formou využiť prírodnú silu. Pozrime sa, čo všetko zlaté vajce v sebe skrýva.

0
18
sauna situovaná vo voľnej krajine v podobe zlatého vajca
Photo on best_views_in_earth on Instagram
Čo je v zlatom vajci?

Solárna energia je populárna téma a veľa projektov vzniká za účelom využívania slnečných lúčov z kolektorov. Tvorcovia projektu spojili obľúbenú činnosť severanov s praktickou formou vajíčka. Tak vznikla solárna sauna, ktorá poskytuje ideálny rozmer pre tento druh relaxu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vibely (@vibelywithme),

Solar Egg – moderné saunovanie

Obal, ktorý upúta každého okoloidúceho je z pozlátenej chirurgickej ocele. Povrch vajca je ako zo skla, takže odráža okolie, v ktorom je situované. Vytvára to zaujímavý efekt a návštevníkov láka k ďalšiemu bádaniu. Solar egg sa skladá z 69 panelov a dá sa prakticky rozmontovať, čo zjednodušuje presun tejto sauny. Vďaka panelom sa dokáže interiér „saunového zlatého vajca“ vyhriať na 85 stupňov Celzia. Pri exteriérových teplotách -18 stupňov to môže byť skutočne ideálne schladenie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Studio Bigert&Bergström (@studiobigertbergstrom),

Interiér vajíčka je priestranný a zmestí sa sem až 8 ľudí. Interiér je obložený borovicovým drevom a vnútri vajca je umiestnená pec. Nezdá sa vám, že má podobu ľudského srdca?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Studio Bigert&Bergström (@studiobigertbergstrom),

Zlaté vajce láka návštevníkov a turistov nielen kvôli svojmu dizajnovému vzhľadu, ale aj funkčnému využitiu. Nevšedný objekt má výšku päť metrov a má symbolizovať znovuzrodenie a budovanie vzťahu k prírode.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Luca Roncoroni (@lucanorway),

Kuriózne, no funkčné objekty vždy stoja za naše povšimnutie. Nesú v sebe isté posolstvo a snahu tvorcov o zmenu postojov k životnému prostrediu, klimatickým zmenám či ďalším environmentálnym problémom, s ktorým sa ľudstvo v 21. storočí stretáva.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Architecture & Wonder (@architectureandwonder),

Morena

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto