Dnes je 26.septembra 2022, meniny má Edita

Výhľad z tejto jaskynnej reštaurácie ťažko niečo prekoná!

Ak chcete svoju lásku zobrať na skutočne výnimočné miesto, vydajte sa na juh Talianska do regiónu Apúlia. V meste Polignano a Mare sa vám naskytne dychberúci pohľad – reštaurácia vytesaná do klenutej vápencovej jaskyne s výhľadom na šíre Jadranské more obklopené skalnými útesmi.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ДИЗАЙН ІНТЕР‘ЄРУ. АРХІТЕКТУРА (@gg.art.projects),

Romantika aj pre tých najnáročnejších

Cez deň sa od hladiny mora odrážajú slnečné lúče, ktoré po zotmení vystrieda mesiac v dokonalej súhre s desiatkami lámp a tlmeným svetlom sviečok. Neopakovateľnú atmosféru dopĺňa zvuk vĺn narážajúcich do skál a vôňa slanej morskej vody. Vitajte v reštaurácii Grotta Palazzese vytesanej vo vápencovom útese približne 75 metrov nad hladinou mora.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Best Food, Chef And Restaurant (@italian_food),

Už stáročia obľúbené miesto večierkov 

Jaskyňa na juhu Talianska je osídlená od neolitu a kedysi bola gréckou kolóniou. Miestna smotánka sa vnútri pieskovcového útesu stretávala už v 18. storočí, o čom svedčí obraz z roku 1783, na ktorom Jean Louis Desprez zachytil banket v jaskyni Grotta di Palazzo.

Dodnes sa tu veľa nezmenilo a reštaurácia dýcha rovnako čarovnou atmosférou – majestátne skalné útesy, blankytné nebo a letný vánok sa nezmenili ani po stovkách rokov. Pribudli azda len biele obrusy, široký výber vín a tradičné stredomorské menu.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hotel Grotta Palazzese (@ristorantegrottapalazzese),

Koľko vyjde večera v Grotta Palazzese?

Návšteva reštaurácie poteší všetky zmysly, vrátane chuťových pohárikov, a na svoje si prídu aj skutoční „fajnšmekri“. Grotta Palazzese je medzinárodne preslávená. Spomína sa v mnohých článkoch, recenziách a blogoch z celého sveta. Terasa má kapacitu 150 osôb a ponúka aj priestor s vyhradenejšími miestami na sedenie, no len 6 stolov s tzv. „prime view“. Jeden z najunikátnejších kulinárskych zážitkov na svete má primerane vysokú cenovku.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Best Food, Chef And Restaurant (@italian_food),

Na výber je buď kompletné menu zložené z viacerých chodov, ktoré vyjde približne 100 € na osobu, alebo si môžete objednať a la carte. Priemerná cena za jedno jedlo sa pohybuje okolo 35 €.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝓮𝓵𝓮𝓷𝓪 (@elenamiceli),

Po dobrej večeri sa nezabudnite ruka v ruke poprechádzať úzkymi uličkami stredovekého mesta Polignano a Mare pomedzi čarovné biele vilky a niekoľko ďalších prírodných jaskýň. Romantickejšie miesto by ste skutočne našli len ťažko.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Polignano a Mare (@amarepolignano),

Aj vy sa už vidíte, ako popíjate vychladené vínko a obdivujete nekonečnú hladinu Jadranského mora? Nuž, je načase pomaly začať šetriť. Reštaurácia je otvorená od mája do októbra, preto ak to tento rok nestihnete, alebo uprednostníte bezpečnú „domolenku“, budúce leto si už možno vychutnáte kvalitné víno, skvelé jedlo a príjemnú spoločnosť v čarovnej reštaurácii Grotta Palazzese.

Maťka

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 1x
  • 6x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie