Dnes je 22.marca 2023, meniny má Benadik

Tip na výlet: 7 originálnych rozhľadní v lone slovenskej prírody

Rozhľadňa Hniezdo (Malinovo – Bratislava)

Areál v obci Malinovo neďaleko Bratislavy, kde bola kedysi čierna skládka, sa premenil na netradičné detské ihrisko s originálnym architektonickým dielom! Rozhľadňa Hniezdo je drevená vyhliadka so zaujímavým tvarom nachádzajúca sa v korunách stromov, cca sedem metrov nad zemou. Trasa k rozhľadni nie je náročná a do rekreačno-oddychovej zóny vedie aj náučný chodník. Z rozhľadne je krásny pohľad na Malý Dunaj a mokraďový lužný les.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Janka Pipa Vašková (@pipapajpej),

Rozhľadňa Dedovka (Veľká Rača – Oščadnica)

Nová vyhliadková veža vo Veľkej Rači sa skladá z murovanej a drevenej časti a je vysoká 16 metrov. Vstup na rozhľadňu je celoročný a bezplatný. Rozhľadňa Dedovka sa nachádza pár metrov od konečnej stanice lanovky Snowparadise vo Veľkej Rači a zaujímavosťou je, že v jej interiéri je galéria, kde návštevník nájde Stroj času!

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ?????í?? ???š????á ✨? (@ketrin_ka),

Rozhľadňa Čerešenka (Čižatice, Chrastné a Rozhanovce – Košice)

Rozhľadňu pripomínajúcu stredovekú vežu nájdete na rozhraní obcí Čižatice, Chrastné a Rozhanovce, 15 km od Košíc. Rozhľadňa Čerešenka je pamätným miestom bitky pri Rozhanovciach a postavili ju pri príležitosti jej 700. výročia. Z veže vysokej 12 metrov je krásny pohľad na Slanské vrchy, Zemplínske vrchy v Maďarsku, Volovské vrchy, Sopotnické vrchy a na údolie Torysy. Táto rozhľadňa je pomenovaná po čerešni rastúcej v blízkosti.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ANDREA (@reafxit),

Radi obdivujete krásne drevené stavby? Tieto môžete navštíviť úplne zadarmo!

Rozhľadňa na ranči (Galanta)

Ranč na Striebornom jazere je centrom oddychu. Areál ponúka množstvo atrakcií a na svoje si v tejto lokalite prídu milovníci jazdy na koni, rybári, labužníci a všetci tí, ktorým sa žiada spolu s deťmi trochu netradičný oddych. V roku 2011 tu vznikla aj netradičná stavba v podobe skrutkovnice. Stavba má 4 schodiská, no len jedným sa dostane návštevník až na vrchol.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mima Martonova (@mimamartonova),

Rozhľadňa Májka (Východná)

Východná nie je len festival spájajúci folklór a tradície, ktorý sa každoročne v obci organizuje. V obci sa nachádza vynovený amfiteáter a pri ňom nádherná 28-metrová drevená rozhľadňa z červeného smreka so 103 schodmi. Z obce Východná k nej vedie neznačená cesta s trvaním cca 25 minút.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Rizman (@martinrizman),

Rozhľadňa Tokaj (Malá Tŕňa)

Táto vyhliadková veža má skutočne originálny tvar. Jedna z najkrajších rozhľadní na Slovensku má tvar suda a je zasadená priamo v slovenských viniciach! Dominanta vo vinohradníckej oblasti je vysoká 12 metrov a predstavuje oddychové miesto pre turistov, aj rodinky s deťmi. Veža má betónový základ a je spevnená 900 spojmi a 42 tiahlami.

Ste lovci výnimočných zážitkov? Tak tieto prírodné sauny musíte navštíviť osobne!

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Travelist by Secretescapes (@travelist.sk),

Rozhľadňa Bobovec (Stará Bystrica)

Ak chcete vidieť vežu ako z rozprávky, určite navštívte rozhľadňu pri obci Stará Bystrica. Nachádza sa na vrchu Bobovec a je postavená z tradičných materiálov ako kameň a drevo. Je vysoká 16 metrov a okrem toho, že má sama krásny tvar, ponúka aj úžasné panoramatické výhľady na okolité doliny a pohoria.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lukáš (@l.u.k.as),

Navštívili ste už niektorú z nášho zoznamu rozhľadní na Slovensku? Ktorá sa vám páči najviac? Podeľte sa s nami o postrehy v komentároch!

Morena

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 7x
  • 2x
  • 0x
  • 3x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie