Funkčný dizajn je krokom do budúcnosti. Aj v bankovníctve!

Obchodné centrá ponúkajú priestor pre moderné bankové pobočky, ktoré sa kontinuálne snažia o vytváranie komfortnej zóny pre svojich zamestnancov, klientov a užívateľov. V centre Mlyny v Nitre vznikol celkom nový koncept bankovej pobočky. Čo pobočku charakterizuje a kam smeruje dizajn novej generácie?

0
25
industriálny interiér pobočky SLSP banky s typizovaným nábytkom
SAID | interiérový dizajn Foto | Slavomír Valigurský
Pobočky so zónami

Prvá zóna predstavuje priestor, kde sú umiestnené bankomaty a vkladomaty prístupné nonstop. Atypický priestor, v ktorom sa pobočka nachádza, zase ponúkol priestor na realizáciu bankovej haly na prízemí a medziposchodie s presklenou fasádou.

Projekt malo na starosti štúdio Sieber+Talaš a výsledok je skutočne obdivuhodný.

V interiéri pobočky nie sú použité bežné sadrokartónové podhľady. V celej hale sa verne priznáva železobetón s pôvodným povrchom a rozvodmi. Tento priznaný obklad má industriálny charakter a v súčasnosti je obľúbeným, často sa vyskytujúcim povrchom aj vo verejných a občianskych priestoroch. Mobiliár pobočky tvorí typizovaný nábytok. Výrazným a mimoriadnym prvkom sú atypové stolárske obklady. V nájomnom priestore pribudli dizajnové schody kombinujúce oceľové platne a dubové drevené obklady s bezrámovým skleneným zábradlím.

Komerčný priestor je IN

Konštrukcia schodiska dominuje priestoru vďaka svojmu surovšiemu vzhľadu a použitým plechom s hrúbkou 10 mm zvareným do jednotného celku. Oceľová konštrukcia je skrytá za panelom obkladaným dyhovanými doskami.

Čisté betónové plochy, odhalené vedenia a priznaný druh materiálu poukazujú na zámer dizajnérov adaptovať neupravený štýl a dizajn aj v komerčných interiéroch.

Nový dizajn a jeho precízne prevedenie určujú kvalitu a dobré meno spoločnosti. Aj toto je vhodný spôsob, ako sa dá prezentovať širšej verejnosti a byť ešte atraktívnejší pre svojich súčasných aj budúcich klientov.

Morena

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto