Dnes je 25.júla 2024, meniny má Jakub

Zaha Hadid Architects predstavili objemné pixely – VOXELY

Dizajn týchto rezidencií berie do úvahy podnebie, terén a kultúru v danom prostredí. Projekt sa zameriava na výstavbu z existujúcich miestnych materiálov, využíva miestnu pracovnú silu a výrobné zariadenia, aby sa podporila ekonomika krajiny. Konštrukčné prvky sú vyrobené z lokálneho obnoviteľného dreva. Použitím digitálnych informačných technológií možno odpad, znečistenie, uhlíkovú stopu a energiu znížiť na minimum. Lepšiu kvalitu stavby dosiahnu výrobou jednotlivých komponentov či celých jednotiek mimo staveniska. Ide o tzv. modulárny systém tvorený z ,,jednotlivých dielov“, ktoré sa už poskladajú priamo na mieste.

Jednotky 3D priestoru

Vlastníci domov môžu plánovať svoje bývanie podľa priestorových potrieb a spojiť sa s miestnymi dodávateľmi. Princíp, ako to funguje zjednodušene, je, že majitelia získajú jednotky 3D priestoru (tzv. objemové pixely/voxely). Jeden voxel má výšku 4 metre a rozlohu 35 metrov štvorcových. Ich sídla budú algoritmicky vypočítané tak, aby vyhovovali zvolenému usporiadaniu voxelov. To dáva najmenej 15 000 rôznych variáciímaximálne môžu zapojiť 5 voxelov (175 metrov štvorcových).

DomiCe

beevam
noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 5x
  • 0x
  • 4x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie