Milujete adrenalín? Dom visiaci z útesu bude pre vás rajom

Ako by sa vám páčilo, keby váš dom visel z útesu? Pre ľudí so strachom z výšok je to absolútna nočná mora, no pre tých, ktorí majú zmysel pre adrenalín a netradičné projekty, môže byť takéto bývanie s rozprávkovým výhľadom rajom na zemi.

0
27
dom na útese v Austrálii
Photo by https://www.modscape.com.au/blog/cliff-house-by-modscape-concept/

Koncept nesie názov CliffHouse (dom na útese) a pochádza z dielne Modscape. Návrh vznikol na mieru pre klienta, ktorý túžil poznať, kam až dokáže stavba modulárneho domu v extrémnych podmienkach zájsť. A ako sa zdá, dokáže doslova visieť na kamennom útese na brehu Austrálie.

Dom pozostáva celkom z 5 poschodí. Najvyššie piate je spojené s príjazdovou cestou a slúži ako garážvstup do domu. Všetky podlažia sú minimalisticky a efektívne zariadené, aby nenarúšali unikátny pohľad na šíre more. Spája ich výťah a schodisko, ktoré umožňujú jednoduchý a rýchly prístup do celého domu. Najnižšie poschodie disponuje jedinečnou terasou s grilom, vďaka ktorej slovné spojenie „posedenia na verande“ naberá celkom nový zmysel.

Aký je váš názor na stavby v takto netradičných podmienkach? Radšej by ste sa jej vyhli, alebo by ste sa bez váhania nasťahovali? Napíšte nám váš názor do komentára a zdieľajte článok s priateľmi.

Baška

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto