Etno štýl – vlastná exotika v pohodlí vášho domova

Zariadiť si domácnosť do určitého štýlu dá zabrať. Teda, ak ste nerozhodní. Ak máte radi exotiku a autentické remeselné umenie rôznych kultúr, tento štýl vás očarí. Vďaka etno štýlu si môžete vytvoriť vlastnú EXOTIKU priamo vo vašej domácnosti. My vám ukážeme ako.

0
39
interiér letného domčeka zariadeného v etno štýle
Photo by ManjaVitolic on Unsplash
Čo je etno štýl?

Etno štýl je známy svojou fantáziou, duchaplnosťou a umeleckým cítením. Napriek vzdialenému pôvodu si tento štýl získava obdivovateľov aj u nás. Ak túžite po niečom netradične tradičnom, stačí sa rozhliadnuť po prvkoch ľudovej tvorby. Toto je 5 vecí, na ktoré by ste sa mali zamerať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa DUB (@vintageshopbelgrade)

Prírodné a zvieracie materiály

Základom všetkého je pôvodný a prirodzený vzhľad materiálu. Pre etno štýl sú typické najmä prírodné materiály a v podstate všetko, čo je s prírodou úzko späté. Najčastejším prírodným materiálom je drevo, z ktorého si môžete vyrobiť v podstate čokoľvek od podlahy, nábytku, úložných truhlíc až po drevený príbor. Ak máte radi zvieracie motívy, nechajte sa inšpirovať aj safari štýlom.

Etno nábytok

Exotický nábytok z tmavého dreva je presne to, čím by ste mali začať. Či už zvolíte nábytok z orientálneho dreva alebo jeho imitáciu, je to na vás. Jednotlivé kusy nemusia spolu striktne ladiť. Naopak! Kombinácie viacerých originálnych kusov sú viac než vítané.

Použite textil

Pri zariaďovaní interiéru v etno štýle sa nebojte používať textil. Nesmú chýbať doplnky ako záclony, závesy alebo koberce. Patríte medzi milovníkov pohodlia a veľkého množstvo vankúšov? Výborne! Zbierka vankúšov vám umožní sedenie na zemi, poprípade vankúšovú bitku 🙂

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Agnieszka 😊 (@niesiowe_handmade)

Farebnosť a vzory

Etno hýri farbami a ľudovými vzormi. Tieto kombinácie prinášajú tú správnu atmosféru. S látkami a textíliami, s výraznou farebnosťou a abstraktnými vzormi, môžeme doslova čarovať. Ich rôznorodé prepájanie je pre etno charakteristické, takže sa nemusíte báť použiť naraz odlišné farby a vzory.

Dekorácie

Ak máte radi dekorácie, nezabudnite na tradičné sošky, kvetináče, vázy, poprípade exotické bubny, artefakty a masky.

interiérové etno doplnky zavesené na stene v obývacej miestnosti
Photo by ManjaVitolic on Unsplash

Vašu domácnosť si môžete zariadiť v duchu jednej krajiny alebo sa môžete vybrať cestou dobrodruha, kedy sa váš interiér stane ochutnávkou viacerých exotických štýlov.

Čo hovoríte na etno štýl? Viete si predstaviť svoju domácnosť v exotickom móde? Poprípade, aké suveníry si radi nosíte z dovoleniek? Podeľte sa s nami v komentári.

Dominika

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto