Green decor je nadčasový. Máte aktuálne trendy doma aj vy?

Rok 2020 prial nadšencom kreatívnych riešení, pestrofarebnosti a interiérovej prírody. Dizajnové trendy sú našou srdcovou záležitosťou a rozhodli sme sa na záver roka vytvoriť zoznam top 10 dizajnových trendov v odtieni zelenej. Pozrite sa na krátky prehľad top green decor ozdôb. Zistite, či držíte krok s dobou a ste trendy. Máte nejakú z týchto dekorácií aj u seba doma?

0
26
ryšavé dievčatko sediace na gauči v modernom interiéri zariadenom v roku 2020
Photo by Gabby K on Pexels

Počas roka mnohí pochopili, že ich interiér potrebuje osvieženie a miernu transformáciu. Pár exotických dekorácií vie poriadne zmeniť celkový dojem z priestoru. Safari štýl a zeleň k sebe pasujú. Kombinovať extravagantné prvky pripomínajúce africký kontinent a rastliny je jednoducho dobrý nápad.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa mr cacti (@my.sweet.green.home)

Štýlový domov s rastlinami

Veľkolepá Monstera si v roku 2020 vyslúžila titul najviac fotená insta rastlina. Všimli sme si ju nielen preto, že je krásna, ale aj kvôli veľkému množstvu pozitívnych účinkov. Očarujúci je aj tento stojan, ktorý slúži ako opora a svojim tvarom ju perfektne dotvára.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Treleaf – Trellis Reimagined (@treleaf_)

Okrem monstery, tillandsie a kokedamy sme objavili aj ďalší krásny zelený dekor. Je ním riasoguľa. Pochádza z dna japonských jazier a je jednou z najnenáročnejších rastlín. Viete čo symbolizuje?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ome (@ome.home)

V ostatnej dobe je čoraz výraznejší trend navrátenia sa k prírode a prírodným dekoráciám. Interiérový dizajn bol vo veľkej miere doplnený o krásne machové steny či obrazy. Stabilizovaný mach je špeciálne upravený a prispôsobený na to, aby vydržal čo najdlhšie. Valcuje interiéry, no toto o ňom treba vedieť.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzmoss (@zuzmoss)

Rastliny sú jednoznačne top green decor. Či už sa jedná o sukulenty, kaktusy alebo iné interiérové rastliny. V roku 2020 boli dôležitou témou, ktorej sme sa venovali. Čo hovoríte na mestskú džungľu priamo v interiéri a originálne kvetináče rôznych tvarov a farieb?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Estudio Floga (@robertplanta)

Handmade dekorácie

Vytvoriť si do svojho interiéru niečo vlastné je vždy príjemná aktivita. S mottom v „jednoduchosti je krása„ je o niečo jednoduchšie si spraviť handmade obraz napríklad z listov. Nech už sa jedná o originálny herbár, ktorý sa dá zavesiť na stenu alebo odtlačené listy, výsledok je fenomenálny!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa CARLA GIGNILLIAT (@carlagignilliatart)

Macramé handmade ozdoby sa v roku 2020 dostali do popredia. Macramé je nenáročná technika uzlíkovania. V odtieňoch zelenej sú macramé doplnky čarovné a bola by škoda nemať ich doma.

Odvážne rozhodnutia sú super! Pozrite, čo dokáže vyčarovať petrolejová farba v kombinácii so zlatou. Sú dôkazom, že v interiérovom dizajne je stále čo objavovať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa home decor (@dermhouse1)

O tom, ako správne kombinovať tapety a vniesť do interiéru originalitu, sme písali v článku moderné a krásne tapety. Pozrite, ako bezchybne zdobia moderné interiéry aj v 21. storočí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Maria Romero (@schumacher_tx_la_maria)

Odtiene zelenej sa skvelo kombinujú s romantickými dekoráciami. Medzi také sa radia napríklad aj obrazy vytvorené umeleckou technikou perokresby. Jednoduché ťahy štetcom či perom, spravili v dizajne doslova prevrat. Očaril tento trend aj vás a tieto obrazy visia aj na vašej stene? Správne!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Georgie Bullock (@ruivointeriors)

Na záver sa ešte vrátime k rastlinám. Eukalyptové či ginkové listy vo váze nič nepokazia. Keďže sme viac ako kedykoľvek pred tým trávili svoj voľný čas tento rok doma, osvieženie v podobe kvetov či listov bolo vítané. Podobne to bolo so živými listami rastlín, ktoré dostali priestor ukázať svoj voňavý aj estetický potenciál.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Andrew Henry Interiors (@andrewhenryinteriors)

Čo hovoríte na náš výber zelených doplnkov? Pridali alebo ubrali by ste nejaký? Napíšte nám svoje postrehy do komentára.

Morena

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto