New York na šachovnici! 6 budov prezentujúcich Veľké jablko

Všetci dobre poznáme jednu z najstarších hier s množstvom histórie a ešte väčším počtom fanúšikov. Šach buď milujete alebo mu jednoducho nerozumiete. Moderná doba sa vyvíja a ani šach nezaostáva! Spoločnosť Skyline Chess priniesla na trh niečo, čo si zamilujete.

0
32
Newyorské budovy a architektúra
Photo by Pexels on Pixabay

Počas pandémie sa popularita šachu dostáva na historické maximá. Či už online verziami alebo klasickými hmotnými šachovnicami sa doma zabávajú a taktiež súťažia ľudia po celom svete. Dopyt po šachových setoch, ktoré hru oživia a robia ju nadčasovou, je naozaj vysoký. Tento fakt využili aj dizajnéri Ian Flood a Chris Prosser zo spoločnosti Skyline Chess so sídlom vo Veľkej Británii. Nechali sa inšpirovať budovami New Yorku. Zamerali sa na budovy, ktoré reprezentujú mesto a sú jeho symbolom.

Klasické figúrky tu nenájdete

Kráľ, dáma, veža, strelci, jazdec, pešiak sú tradičné figúrky, ktoré v tomto modernom šachu nahradili slávne budovy New Yorku. Na výber mali autori tejto šachovnice z veľkého počtu ikonických stavieb a konečná zostava určite nesklame. Namiesto kráľa uvidíme One World Trade Center, ako dáma vystupuje Empire State Building, strelcom je Chrysler Building, vežou je Solomon R. Guggenheim Museum, jazdcom sa stala Flatiron Building a domy z hnedého kameňa sú použité ako pešiaci.

Spoznajte s nami stavby, ktoré predbehli svoju dobu. Objavte s nami budúcnosť!

Realizácia nápadu

V prvom rade bolo potrebné nájsť budovy, ktoré budú stáť na hracom poli a reprezentovať mesto, ktoré nikdy nespí. Vybrané budovy následne nakreslili, digitálne spravovali a pomocou CAD (computer aided design) získali finálnu podobu. Vo vnútri figúrok sa nachádza kovové závažie.

Newyorské figúrky neboli prvé

Dizajnéri, ktorí stoja za úspechom newyorského šachu už navrhli aj súpravu s Londýnskou tematikou, kde nájdeme symboly mesta ako London Eye, Big Ben, Shard a Gherkin.

Ste milovníkmi šachu a chceli by ste vymeniť vašu bežnú šachovnicu za niečo štýlovejšie? Zaobstarali by ste si túto šachovnicu ako dizajnový štartér na konverzáciu?

Jerguš

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto