Dnes je 25.mája 2022, meniny má Urban

Tiene Ruín: relácia o zabudnutých fabrikách na Slovensku

Dnes sú len chátrajúcou spomienkou na časy minulé. RTVS už túto jar odvysiela pozoruhodný cyklus – Tiene ruín. Preto dávame do pozornosti tento kvalitný obsah z dielne slovenských profesionálov. Ak vás zaujíma architektúra, slovenská história a zabudnuté miesta na Slovensku, pozrite si tento cyklus v premiérových častiach na RTVS alebo v archíve na RTVS.

Tiene Ruín je cyklus o zabudnutých a zdevastovaných fabrikách a podnikoch na Slovensku. Spoznajte históriu a nahliadnite do jednotlivých budov. Zistíte tak, ako to v súčasnosti vyzerá napríklad vo Vodnom mlyne v Predajnej, Železiarňach v Krompachoch, Textilke v Ružomberku, Sklárňach v Utekáči či na Medenom Hámri v Banskej Bystrici.

Ako to však vyzerá, keď sa o chátrajúci objekt spoločnosť, verejnosť a investori zaujímajú?  Prečítajte si článok o “reinkarnácii” svetoznámych kúpeľov Grösling v Bratislave.

Slovenské stavby sú bezpochyby výnimočné. Presvedčiť sa o tom môžete aj pri sledovaní seriálu Ikony, o ktorom sa dočítate viac v našom článku.

Chcete sa dozvedieť niečo viac o histórii slovenských fabrík? Zaujímate sa o slovenskú architektúru, dizajn alebo výnimočné miesta? Máte svoj obľúbený program, s ktorým by ste sa s nami radi podelili? Nechajte nám svoj komentár pod článkom.

Morena

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 3x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie