Seriál o architektúre od šikovných Slovákov: IKONY

Slovenské stavby sú výnimočné. Bez rečí sa na tom zhodnú odborníci, architekti aj investori. Skvelý tím Občianskeho združenia Archtung sa rozhodol prezentovať slovenskú architektúru aj širšej verejnosti. Vznikol tak seriál predstavujúci najdôležitejšie osobnosti a stavby slovenských inštitúcií.

0
27
mladá žena sleduje dokumentárny seriál IKONY s popcornom
Photo by Jan Vašek on Pixabay

Dokumentárny seriál IKONY upozorňuje na výnimočnosť architektonickej kultúry na Slovensku, predstavuje genialitu odborníkov v tomto odbore a odovzdáva posolstvo kvalitne odvedenej práce ďalej.

Dvanásťdielny seriál je inšpiratívny. Prezentuje umeleckú a architektonickú tvorbu, filozofiu, dobu a myšlienky jednotlivých architektov a architektiek zo Slovenska. Ako to vyzerá, keď človek zasvätí život a talent svojej vášni?

Seriál ste mohli vidieť aj na RTVS 2 alebo ako lifestream. Ak ste však nestihli premiérové časti, vzhliadnuť ho môžete aj onlinearchíve televízie.

Radi sledujete obohacujúce dokumenty a zaujímavý obsah na sieťach? Pochváľte sa nám so svojimi tipmi! Budeme sa tešiť na vaše komentáre pod článkom.

Morena

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto