Dnes je 03.júla 2022, meniny má Miloslav

Netradičný dizajn interiéru. Nábytok a interiér zo slamy

Artur Klinov je známy bieloruský umelec, dizajnér, spisovateľ a fotograf. Jeho výraznú tvorbu je možné sledovať od 90-tych rokov. Pracuje so slamou. Podľa jeho vlastných slov je to jednoduchý a lacný materiál. Ďalším dôvodom prečo si Klinov vybral práve slamu je fakt, že tento prírodný materiál je symbolom bieloruskej kultúry. Slama sa bežne používala do matracov, vankúšov, hlavníc, ale aj hračiek a amuletov.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa LoftDesigne (@loftdesigne.world)

Bežný materiál, ktorým je slama, Artur používa v modernom kontexte. Ako správny umelec svojim umením reflektuje okolnosti a udalosti svojej doby. Vystavoval aj na Venice Biennale.

Čo hovoríte na tieto umelecké diela? Páči sa vám slama alebo iný prírodný materiál? Napíšte nám, či aj vy venujete tvorbe z tradičných materiálov, ktoré doslova nájdeme pohodené na zemi 🙂

Lopi

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 5x
  • 5x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14