Dnes je 29.mája 2023, meniny má Vilma

Prechádzka v lese, alebo unikátne verejné toalety v Tokiu

Verejné toalety s názvom “Walk in the Woods” alebo “Prechádzka v lese” boli navrhnuté s cieľom rozptýliť konvenčný obraz verejných toaliet.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kengo Kuma and Associates (@kkaa_official)

Toalety z cédrového dreva boli postavené v mestskej časti Šibuja, konkrétne v parku Nabeshima Shoto. Na mieste pôvodného tehlového WC bloku tak vznikol unikátny projekt, ktorý by mal byť v súlade s okolím. „Pre tento projekt bolo veľa potenciálnych lokalít, ale vybral som si park Nabeshima Shoto. Má najbujnejšiu zeleň a myslel som si, že dokážem rozptýliť konvenčný obraz verejných toaliet,“ vysvetlil Kuma pre portál Dezeen.com.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Manabu Hayami (@mabukentaku)

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa matu (@matu736)

Namiesto jedného bloku je objekt rozdelený hneď do piatich blokov, ktoré sú spojené chodníkom, podľa ktorého dostal projekt i svoj názov. Tieto bloky pokrýva cédrový obklad, ktorý je použitý aj po stranách chodníka a na schodoch.

Tento projekt bol realizovaný v rámci projektu Tokyo Toilet, ktorého cieľom je zmeniť vnímanie verejných toaliet ľuďmi v Japonsku. A čo si o ňom myslíte vy? Uplatnil by sa aj na Slovensku? Napíšte nám do komentára.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 2x
  • 6x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie