Najväčšie planetárium na svete otvorili v čínskom Šanghaji

Spoločnosť Ennead architects dokončila najväčšie astronomické múzeum na svete, ktoré otvorili 18. júla v čínskom Šanghaji. Architekti prišli s návrhom bez priamych línií alebo pravých uhlov, aby odrážal geometriu vesmíru.

0
7
Planetárium
Zdroj foto: RoExploration on Shutterstock

„Pri navrhovaní tejto budovy sme chceli vytvoriť miesto, kde je inštitucionálne poslanie úplne obklopené architektúrou, ktorá sama učí a nachádza formu v niektorých základných princípoch, ktoré formujú vesmír,“ vysvetľuje Thomas J. Wong, partner spoločnosti Ennead architects.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ennead Architects (@enneadarchitects)

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Luxury Properties (@luxuryproperties.ir)

„Hlavnou myšlienkou šanghajského múzea astronómie bolo vniesť do dizajnu vizuálny zážitok z predmetu a vzbudiť ho ešte predtým, ako vstúpite do budovy,“ dodal Wong pre portál designboom.com. 

Vedeli ste, že? Táto novootvorená astronomická pobočka Šanghajského múzea vedy a techniky s rozlohou 39 000 m² je najväčším múzeom na svete venovaným výlučne štúdiu astronómie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TECHUNTER® magazine (@techuntermagazine)

Všetky hlavné architektonické zložky budovy, ktoré definujú jej dizajn, fungujú aj ako funkčné astronomické prístroje, ktoré sledujú slnko, mesiac a hviezdy. Jej čistá sférická forma odkazuje na prvotné tvary vo vesmíre.

Uchvátila vás táto stavba od Ennead architects rovnako ako nás? Napíšte nám váš názor do komentára. 

Mirka 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto