Dnes je 26.septembra 2022, meniny má Edita

Luxusná vila na rozbúrenom pobreží Čile

Splynutie s prírodou

Vila sa nachádza v oblasti Coquimbo, kúsok od pobrežného mestečka Los Vilos. Navrhlo ju renomované tokijské architektonické štúdio architekta Ryua Nishizawa, ktoré v roku 2010 dokonca získalo prestížnu Pritzkerovu cenu (niečo ako Nobelova cena za architektúru).

Pobrežná vila je súčasťou projektu Ocho Quebradas (Osem roklín). Celý projekt je vedený známym čilským developerom Phillipom Godoyeomom, ktorý poveril osem japonských a osem čilských architektov zatraktívniť čilské pobrežie v Coquimbe.

Dôvod, prečo je betónová strecha zvlnená je ten, že má plynule kopírovať okolitú skalnatú krajinu. Strecha miestami klesá až k podlahe a rozdeľuje celý priestor na jednotlivé miestnosti (spálňu, kuchyňu s jedálňou a relaxačnú miestnosť).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ArquitecturaViva (@arquitecturaviva_)

Úkryt pred svetom

Netypické oblúkovité okná poskytujú až dychberúce výhľady na rozbúrený oceán. V kombinácii so zvláštnym stropom získava návštevník v tomto nezvyčajnom interiéri pocit príjemného a bezpečného úkrytu pred celým svetom.

Pokým spálňa sa nachádza na spodnom podlaží ďalej od mora, jedáleň a kuchyňa je smerovaná na špičku mysu. K spálni patrí aj obrovská presklená terasa s naozaj luxusným výhľadom.

Kuchyňa má tri samostatné kuchynské ostrovčeky, ktoré poskytujú dostatočne veľkú pracovnú plochu. V priľahlej jedálni sa nachádza čierny drevený stôl a stoličky zo svetlého dreva ladiace s kvalitným dreveným obložením interiéru.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Julian Treger (@juliantreger)

Veľkým prekvapením vily na súkromí je relaxačná miestnosť s fínskou saunou a s do podlahy zapustenou vaňou s vírivkou, z ktorej musí byť vážne neuveriteľný výhľad na oceán.

Vedeli ste, že? v susedstve tejto luxusnej vily nájdete aj ďalšiu netradičnú stavbu od iného architekta, ktorý je tiež zapojený do projektu Osem roklín. Tento čilský architekt Alejandro Aravena poňal svoju vilu v Los Vilos úplne odlišne ako Japonec Ryua Nishizawa.

Chceli by ste vlastniť takúto luxusnú vilku na pobreží Čile alebo by vám stačil aj predĺžený víkend? Napíšte nám do komentárov.

Evi

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 2x
  • 0x
  • 3x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie