Kreslo inšpirované japonským pršiplášťom

Návrhár Paolo Ferrari spolupracoval s textilnou výtvarníčkou Hiroko Takedovou na výrobe ručne tkanej stoličky, ktorá je k dispozícii v Twentieth gallery.

0
2
Kreslo stolík s občerstvením
Autor fotky: George Milton na Pexels
Inšpirácia z Japonska

Stolička AME Natural Lounge má huňatý chrbát vyrobený z radu prírodných vlákien, ktoré siahajú až k podlahe.

Dizajn je inšpirovaný japonskou odevnou výrobou. Konkrétne tradičným pršiplášťom mino, ktorý je vyrobený z vrstiev slamy. „Chceli sme preskúmať spojenie medzi nábytkom a výrobou odevov,“ povedal Ferrari, ktorý má sídlo v Toronte, zatiaľ čo Takeda pracuje z New Yorku. „Pre nás to bola príležitosť predstaviť si nábytok nad rámec ergonómie a formy a skúmať materialitu expresívnejším spôsobom,“ dodal pre portál dezeen.com.

Bavlna, ľan, konope, hodváb…

Zadná časť stoličky AME Natural Lounge je ručne tkaná spoločnosťou Takeda z kombinácie bavlnenej priadze, ľanu, konope, hodvábu, vlny a iných vlákien vrátane priemyselne vyrobeného vlneného podbradku vytiahnutého z prednej časti stoličky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Twentieth Gallery (@twentiethdesign)

Každý kus je jedinečný, pričom zmes vlákien sa líši od stoličky k stoličke. Kreslo bolo navrhnuté ako súčasť edícií Paola Ferrari a pôvodne bolo predstavené počas New York Design Week. Teraz je k dispozícii v losangeleskej galérii Twentieth.

Čo poviete na toto unikátne kreslo? Vedeli by ste si tento kúsok predstaviť aj u vás doma? Napíšte nám do komentára.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto