Lampa z PET fliaš slúži ako akustický panel i svietidlo

Lampa, ktorá slúži ako akustický panel a je vyrobená z plastových fliaš? Nie, nejde o žiadne sci-fi. Presne takú vytvorili dizajnéri holandskej značky De Vorm.

0
23
Lampa
Zdroj foto: Photo by Phil Desforges on Unsplash
Svetlo i dobrá akustika

Akustická lampa Fost svojim nadmerným tvarom kupoly pomáha absorbovať hluk v preplnenom prostredí a prináša jedinečný charakter všetkému, od kancelárií po reštaurácie. Zvnútra je zakončený bielou látkovou podšívkou, ktorá jemne rozptyľuje svetlo vychádzajúce z guľového LED modulu žiarovky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa De Vorm – Interior Products (@de_vorm)

Podľa oficiálnej stránky štúdia devorm.nl je lampa Fost kombinovaným riešením pre akustiku i osvetlenie. „Tienidlo má na vonkajšej strane jemnú textúru a výrazný rebrovaný vzor, zatiaľ čo na vnútornom povrchu je jemná biela tkanina. Látka obklopujúca modul LED jemne rozptyľuje svetlo a dodáva každému pod lampou príjemný pocit súkromia a pokoja,“ uvádza sa na spomínanom webe.

Unikátna technológia a tvar  

Výrazné hrebeňové tienidlo je vyrobené 3D lisovaním recyklovaných PET fliaš. „Tienidlo žiarovky Fost je vyrobené z PET plsti, udržateľného a odolného materiálu vyrobeného z recyklovaných plastových fliaš. Táto technológia prináša mnoho výrobných krokov až k jedinému lisovaciemu postupu, ktorý umožňuje lisovanie obyčajného plátu plsti do akejkoľvek predstaviteľnej formy,“ vysvetľuje značka. Zároveň dodáva, že práve rebrovaný vzor dáva lampe odvážnu vizuálnu identitu. „Tento jedinečný tvar tiež dodáva lampe odolnosť a vytvára značný objem, ktorý je pre akustickú lampu veľmi potrebný.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa De Vorm – Interior Products (@de_vorm)

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa De Vorm – Interior Products (@de_vorm)

Aktuálne je k dispozícii v jedenástich rôznych farebných prevedeniach.

Poznáte priestor, kde by táto unikátna lampa zapadala a plnila svoju funkciu? Napíšte nám do komentára.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto