Dnes je 11.júna 2023, meniny má Dobroslava

5 hravých domov pre módnu značku Hermès

Farby a hravá geometria

Každý z domov, ktoré merajú päť na desať na sedem metrov, je pokrytý hravými geometrickými obrázkami. Steny boli pokryté jedinečnou kombináciou farieb, línií a tvarov. Jeden je plný šachovnicového vzoru jasne žltých a bielych štvorcov, druhý má červené pruhy a ďalší používa závratné čiary.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Charlotte Macaux Perelman (@studiocmp)

 „Táto scénografia bola inšpirovaná tradičnou architektúrou domov zo všetkých tradičných kultúr pokrytých zeminou, vápnom alebo sadrou a ručne maľovaná doplnená remeselníkmi z milánskej La Scaly,“ povedali zástupcovia značky Hermès pre portál dezeen.com.

Inštalácia špecifická pre dané miesto čerpá zo známej príslušnosti značky k jasným farbám a výrazným vzorom. „Farby a grafizmus sú v Hermès nevyhnutné, konkrétne v našich zbierkach textilu, porcelánu a predmetov,“ vysvetľujú.

Jazyk materiálov

Domy tvoria „dedinu“ vo vnútri talianskeho športového centra La Pelota. To vytvára to, čo značka vníma ako dialóg medzi objemami, farbami a vzormi. Vnútri sú položky vrátane kresla od indickej firmy Studio Mumbai a prúteného košíka na fľaše.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Charlotte Macaux Perelman (@studiocmp)

„Bolo dôležité vyjadriť materiálnosť a textúru, cítiť ruku remeselníka v tejto inštalácii, vyjadriť grafiku v architektonickom meradle kresbou geometrických vzorov na fasády,“ uviedla značka Hermès. „Teraz, keď sú naše životy zdanlivo stále abstraktnejšie a vzdialenejšie, nová zbierka dekoratívnych predmetov pre domácnosť skúma jazyk materiálov. Prináša pocit telesnosti a textúry a pozdvihuje oponu v ešte rozsiahlejšom, neviditeľnom svete,“ pokračuje.

Čo poviete na tento unikátny projekt? Napíšte nám do komentárov.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 1x
  • 1x
  • 4x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie