Dnes je 25.júla 2024, meniny má Jakub

Kolekciu kobercov inšpirovala brutalistická architektúra

Koberce ovplyvnené architektom Carlom Scarpom

Koberce sú inšpirované tvrdými hranami brutalistickej architektúry a majú geometrické vzory, ktoré majú odzrkadľovať súhru svetla a tieňov budovy.

Danielle McEwanová, zakladateľka a kreatívna riaditeľka spoločnosti Tigmi Trading, bola pri navrhovaní kolekcie ovplyvnená architektom Carlom Scarpom. Kolekcia preto čerpá podnety zo Scarpovho modernistického diela.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa T I G M I T R A D I N G (@tigmitrading)

„Mám hlboké spojenie s architektonickými detailami a najmä so spôsobom, akým brutalistické formy dokážu vyvážiť tvrdosť a silu materiálnosti so zložitými detailami dizajnu,“ povedala McEwanová pre portál dezeen.com. „Používa opakujúce sa vzory na vytváranie sochárskych prvkov a detailov, hru s proporciami a svetlom a Scarpov prístup ku kombinovaniu rôznych materiálov, v našom prípade ľanu a jemnej novozélandskej vlny,“ hovorí o kolekcii Danielle McEwanová.

Farebná jednoduchosť každého koberca je kompenzovaná štruktúrovaným reliéfom vzorov, ktoré z neho tvoria nadčasové kúsky.

Estetika i etika

Spoločnosť Tigmi Trading spolupracovala s rodinnou tkáčskou spoločnosťou v Nepále na vytvorení zbierky, ktorá je vyrábaná na zákazku v záujme minimalizácie odpadu.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa T I G M I T R A D I N G (@tigmitrading)

Koberce, ktoré sa charakterizujú ako „uvedomelá“ značka, sa nedávno stali partnerom GoodWeave. GoodWeave je nezisková organizácia, ktorá pracuje na ukončení detskej práce v odvetví výroby kobercov.

Rilievo má v úmysle zopakovať záväzok značky ku kvalite a trvalo udržateľnému remeslu. „Našim cieľom je prinútiť seba a zákazníkov, aby premýšľali a kupovali vedome krásne estetický, sociálne a eticky vyrobený dizajn. Neveríme, žeby ste museli obetovať jeden pre druhého,“ dodala McEwanová. „Budeme pokračovať v navrhovaní a vývoji vzrušujúcej škály kobercov a výrobkov, ktoré zdieľajú tento étos,“ tvrdí na záver.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa T I G M I T R A D I N G (@tigmitrading)

Ktorý z kobercov by ste si radi zobrali k sebe domov? Napíšte nám, v akej miestnosti by vynikol najlepšie.

Mirka

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 3x
  • 2x
  • 2x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie