Výrobca fasád predstavil materiál pripomínajúci povrch mesiaca

Výrobca fasád Equitone uviedol na trh materiál Lunara. Tento vláknocementový materiál bol navrhnutý tak, aby vyzeral ako povrch mesiaca. Pozrite sa naň zblízka.

0
7
Povrch pripomínajúci mesiac
Zdroj foto: Ilona Ignatova on Shutterstock
Ako z iného sveta

Lunara je najnovším materiálom, ktorý značka vyvinula. Jeho tvorba, kontrola a testovanie trvalo desaťročie.

Lunara má na povrchu nepravidelné priehlbiny a vyvýšeniny, ktoré umožňujú materiálu reagovať na svetlo a tieň, čo má vytvoriť hravú estetiku. „Lunara vyzerá ako z iného sveta. Jej nepravidelný povrch evokuje mesačnú kráterovú krajinu,“ povedal výrobca fasád Equitone pre portál dezeen.com.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Equitone ANZ (@equitone_anz)

Podobne ako ostatné materiály značky, bol vláknocementový panel vyrobený na mieru v spolupráci s architektmi prostredníctvom workshopov a hĺbkového výskumu.

Čo je Lunara?

„Pre spoločnosť Equitone je veľmi dôležité zapojiť remeselníkov, ktorí budú s materiálmi pracovať vo všetkých fázach procesu vývoja produktu,“ hovorí Gráinne Cook, manažérka spoločnosti Equitone. „Získané poznatky sa používajú na validáciu konceptov a prototypov ich potenciálu v reálnom svete z hľadiska dizajnu aj praktickej perspektívy,“ dodáva.

Vláknitý cement je kompozitný materiál vyrobený z cementu, minerálnych materiálov a celulózy. Lunara sa vyrába pridaním vody k obsahu vláknocementu, ktorý sa potom valcuje a lisuje na pláty. Pláty sú krátkodobo poddajné a dajú sa tvarovať do dosiek, dlaždíc a panelov.

Lunara môže byť na mieru narezaná na akúkoľvek veľkosť a môže byť použitá ako obkladový systém alebo fasáda steny. Panely sú navrhnuté tak, aby umožňovali cirkulácii vzduchu v budove a zároveň zabránili tvorbe plesní, mrazu a vlhkosti.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Equitone ANZ (@equitone_anz)

„Vláknitý cement ponúka obrovské množstvo flexibility dizajnu,“ uviedla značka. „V priebehu rokov od svojho príchodu na staveniská sa vláknitý cement ukázal byť ideálnym materiálovým riešením pre vonkajšie obkladové panely. To všetko vďaka jeho veľmi praktickým výhodám vrátane odolnosti a vodotesnosti v kombinácii s potenciálom textúrnej a tonálnej všestrannosti,“ uzatvára výrobca fasád Equitone.

Ako na vás pôsobí tento „mesačný“ materiál? Vedeli by ste si ho predstaviť na fasáde vášho domu? Podeľte sa o názor v komentári pod článkom.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto