TOP 5 kníh pre ekologickejšiu domácnosť

Aj vy radi trávite dlhšie večery pri knihe? Čo by ste povedali na to, keby ste spojili túto príjemnú aktivitu s niečím praktickým a užitočným. Stačí nájsť tú správnu knihu. Dnes máme pre vás päť knižných tipov, ktoré vám okrem príjemného čítania pomôžu na ceste k ekologickejšej domácnosti.

0
10
Kniha na posteli
Zdroj foto: Photo by lilartsy on Unsplash
1. Bez obalu, Barbora Tlustá

Prvým tipom je kniha Bez obalu s podtitulom Jak žít zero waste. Prečítať by si ju mal každý, kto sa chystá vykročiť na cestu k redukcii odpadu. Je veľa možností ako začať a práve táto kniha vám pomôže sa v nich zorientovať. Autorka vychádza z vlastných skúseností, o ktoré sa delí prostredníctvom mnohých šikovných rád.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jane Moravcová (@janeonthemove)

2. Domácnosť bez obalu, Bea Johnsonová

Autorka Bea Johnsonová spolu so svojou rodinou fungujú v domácnosti, ktorá ročne vyprodukuje jeden kubický decimeter odpadu. Aj ona pri písaní tejto knihy vychádzala zo svojich skúseností. S jej radami zistíte, že aj domácnosť s deťmi môže fungovať ekologicky a nevytvárať zbytočný odpad.

3. Švédske umenie smrteľne vážneho upratovania, Margareta Magnussonová

Ak vás prvé dve knihy motivovali k tomu nekupovať zbytočnosti, tretia kniha z nášho výberu vám pomôže zredukovať tie, ktoré už vlastníte. Určite to poznáte aj vy. Zbaviť sa niektorých, často nepotrebných vecí, nie je vždy ľahké. Na mnohé z nich roky sadá prach a zaberajú miesto. Kniha Švédske umenie smrteľne vážneho upratovania pomôže vrátiť vašej domácnosti poriadok a organizáciu a oslobodí ju od nepotrebných vecí.

4. Minimalizmus, Joshua Fields a Millburn Ryan Nicodemus

Ak sa vám zapáčila myšlienka minimalizmu, ponorte sa do jeho základných princípov so štvrtou knižkou z nášho výberu. Jej podtitul Ako zmysluplne žiť, hovorí sám za seba. K šťastnému a naplnenému životu totižto nepotrebujete domácnosť plnú zbytočností.

5. Život bez toxínov, Martina Johanssonová a Fanny Lindkvistová

Autorky poslednej knihy z nášho výberu sa zameriavajú na toxíny v kozmetike i čistiacich prostriedkov a prichádzajú s ekologickejšími alternatívami. S ich radami si môžete vyrobiť napríklad prípravok do umývačky riadu.

Bonus: Plastové more, Marina Mezak a Jasminka Salamon

A aby sme nezabudli aj na najmenších, máme pre vás ešte jeden knižný tip. Ten opisuje problematiku produkcie odpadu jednoducho a hravo aj pre tých najmenších. Prečítajte vašim detičkám príbeh o korytnačke, čajke a sardinke, ktoré už nechcú žiť v mori plnom odpadu a vydajú sa hľadať lepšie miesto pre život.

Ktorá z kníh vás zaujala najviac? Našli ste v našom výbere darček pre niekoho z vašich blízkych? Podeľte sa s nami o vaše dojmy.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto